سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
قدیمی‌ترین مرکز کانون پرورش فکری حفظ شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در شورای معاونان آموزش و پرورش گفت: ساختمان قدیمی‌ترین مرکز کانون حفظ شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در فارس، سعیدرضا کامرانی در جمع کارکنان آموزش و پرورش استان به صورت حضوری و اعضای شورای معاونان ادارات آموزش و پرورش و مدیران مدارس سراسر استان به صورت برخط، با حضور علیرضا پاک‌فطرت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم شیراز و زرقان از وضعیت مرکز شماره ۱ شیراز گفت.

به گفته او، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۱ شیراز در چهارراه حافظیه، درون محوطه باغ ملی این شهر قرار دارد. این مرکز بیش از نیم‌قرن سابقه فعالیت دارد و زنان و مردان بسیاری، کودکی و نوجوانی خود را در آن گذرانده و پرورش یافته‌اند و مدتی است بحث تخریب این بنا از سوی مسئولان شهر مطرح شده است.

کامرانی ادامه داد: کانون پرورش فکری شماره ۲ که در پارک ولیعصر شیراز بود و برای ایجاد پل کابلی ولی‌عصر(عج) حدود ۱۱ سال پیش تخریب شد هنوز به‌رغم وعده شهرداری مبنی بر اختصاص زمین معوض صاحب ساختمان در خور و شایسته نشده و این مرکز به دست فراموشی سپرده شده است و مکان مناسبی ندارد.

کامرانی با اشاره به فعالیت بی‌شمار کانون در ایام مختلف سال برای مخاطب کودک و نوجوان ادامه داد: پل کابلی حدود پنج سال است که افتتاح شده اما کانون شماره2 شیراز با ۹ سال سرگردانی در بلاتکیلفی به سر می‌برد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با بیان اینکه در آینده، عروسک‌های دست‌ساز از قبایل مختلف ایران در موزه عروسک‌ها و در مرکز شماره ۱ شیراز به نمایش گذاشته می‌شود، گفت: در «شهر دوستدار کودک» و «پایتخت کتاب ایران» است، نباید قدیمی‌ترین ساختمان کانون جنوب کشور در این وضعیت باشد.

کامرانی افزود: به این موضوع که نمای ساختمان با توجه به معماری زمان حاضر زیبا نیست واقف هستیم و باید نمای ساختمان درخور شان کودکان، نوجوانان، شهر تاریخی شیراز و «گذر حافظ» تعمیر و بازسازی شود به همین منظور کانون دست به اقدام مناسب زده و با اختصاص بودجه تعمیر و بازسازی نما را آغاز کرده که متاسفانه از سوی شهرداری منطقه ۳ از ادامه کار پیشگیری به‌ عمل آمده است.

وی افزود: به‌طور معمول، بیش از ۲۰۰ کودک و نوجوان و دانش‌آموز به مرکز شماره ۱ مراجعه و از فعالیت‌های تخصصی کانون در قالب فرهنگی، هنری و ادبی، رایگان بهره می‌برند و این نهاد فرهنگی، هیچ درآمد مادی ندارد و درآمد کانون پرورش فکری، رشد، پرورش و شکوفایی استعدادهای نهفته کودکان و نوجوانان است.

مدیرکل کانون فارس خواستار توجه بیشتر مسئولان فرهنگی شهرداری به این موضوع شد و گفت: متاسفانه در برهه‌ای از زمان، برق و گاز این مرکز قطع شده و کارکنان کانون را به مخاطره انداخته است.

علیرضا پاک‌فطرت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم شیراز و زرقان نیز در این جلسه برای حل و فصل مشکلات مرکز شماره ۱ و ۲ کانون در شیراز قول مساعدت داد و گفت: در آینده‌ نزدیک جلسه‌ ویژه‌ای برای رسیدگی به وضعیت ساختمان این دو مرکز فرهنگی هنری کانون تشکیل می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها