دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
داستان‌های شیرین آرشام در شیراز شنیده شد

آیین رونمایی از 3 کتاب کودک‌نوشت و داستان‌های شیرین آرشام در شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در فارس، دبستان مهندس صفرپور شاپورجان شیراز، امروز پذیرای آیین صبحی دل‌انگیز با قصه‌های شیرین آرشام بود. در این آیین از 3 کتاب داستانی نوشته دانش‌آموزان آن و دو داستان شهید آرشام سرایداران، دیگر دانش‌آموز این مدرسه رونمایی شد.

نیره محمدی، مدیر گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این آیین با پاسداشت مظلومیت شهید آرشام سرایداران گفت: داستان آرشام و آرتین و مظلومیت آنان، برای همیشه جاویدان ماند.

محمدی افزود: نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی از یک سو و پژوهش و نوشتن از سوی دیگر، به آگاهی‌بخشی و توانمندسازی بیشتر نسل آینده که دانش‌آموزان امروز و آینده‌سازان کشور هستند، کمک بسیاری خواهد کرد؛ چرا‌که راه سازندگی، پیشرفت و بالندگی کشور در گرو دانش‌افزایی، اندیشه‌ورزی و نگه‌داشت آن است.

صفورا کاظمی، دبیر انجمن ادبی چکاوک و مسئول ادبیات کودک و نوجوان پژوهشکده معلم فارس نیز در این مراسم، گفت: پژوهشکده معلم فارس از همه دانش‌آموزان پژوهشگر پشتیبانی خواهد کرد و برای چاپ و انتشار داستان‌های آنان با کمک اداره کل آموزش و پرورش فارس و والدین اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

در ادامه این آیین از کتاب‌های «جهان اهورایی ما»، نوشته اهورا آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس نهم از مدرسه شهید شیروان رستمی، ریش کله قندی آقای جیم، نوشته ارسطو آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس ششم و تریکوگراما و لاکی مهربان، نوشته آرش آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس چهارم رونمایی شد.

همچنین از حامد خورشیدخرم، دانش‌آموز تصویرگر شهید آرشام سرایدران به‌صورت زنده تجلیل شد.

خوانش کتاب‌های دانش‌آموز شهید آرشام سرایداران از دانش‌آموزان این آموزشگاه و برگزاری کارگاه نویسندگی و تصویرگری کتاب کودک از دیگر برنامه‌ها بود.

همچنین مدیرگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با حضور در خانه شهیدان سرایداران با پاسداشت این شهیدان به‌ویژه دانش‌آموز نویسنده شهید آرشام سرایداران پرداخت.

به گزارش ایبنا؛ این آیین به کوشش انجمن ادبی چکاوک پژوهشکده معلم فارس و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مرکز توسعه آموزش‌های نوین ایران و سرای هنر و اندیشه برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها