یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
کمیک استریپ «نبردخندق» منتشر شد

کمیک استریپ «نبرد خندق» با موضوع جنگ خندق از سوی انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کمیک استریپ «نبرد خندق» با موضوع جنگ خندق نوشته مسعود آذرباد و با تصویرگری هادی اسدی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

امروزه کمیک استریپ ها و رمان های گرافیکی در فرهنگ رایج کتاب خوانی جهان به پدیده‌هایی بسیار متداول و تاثیرگذار تبدیل شده‌اند.

اصلی‌ترین فایده‌ای که این صنعت در نشر جهانی داشته است خلق کاراکتر و معرفی شخصیت‌های داستانی است که به نوعی تاریخ مصرف ندارند و قهرمان یک داستان را در دل متن با تصاویر جای می‌دهد. بسیاری از کارکتر‌ها و شخصیت‌های معروف جهان از این ابزار برخواستند یا ماندگار شده‌اند.

نشر جمکران نیز با استفاده از این ابزار و با استفاده از کاراکتر‌های اسلامی و مذهبی دست به تولید کمیک استریپ زده است و اولین کمیک استریپ با شخصیت یگانه اسطوره تاریخ، حضرت علی (ع) با عنوان نبرد خندق از مجموعه کمیک استریپ‌های نبرد پیامبران را تولید کرده است. انتشارات کتاب جمکران در نظر دارد با تولید این کمیک استریپ‌ها به قهرمان‌سازی داستان‌های اسطوره‌ای منابع مذهبی بپردازد.

کمیک استریپ «نبرد خندق» ماجرای جنگ خندق و رشادت‌های حضرت علی (ع) در این جنگ است. این جنگ که به جنگ احزاب معروف است، در سال پنجم هجری رخ داد و با رشادت‌های حضرت علی (ع) مسلمانان پیروز میدان نبرد شدند. در این جنگ عمر بن عبدود قوی‌ترین جنگجوی كفار به دست حضرت علی(ع) به هلاكت رسید و پیامبر اكرم(ص) فرمود: «اینك همه اسلام در برابر همه كفر ایستاده است.»

داستان این کمیک استریپ جذاب و پرهیجان  با تصاویر خلاقانه و حرفه‌ای توسط هادی اسدی تصویرگر و کارتونیست ایرانی که دارای جوایز متعدد داخلی و بین المللی است همراه شده است.

این اثر جذاب نوشته مسعود آذرباد از سوی انتشارات کتاب جمکران در 42 صفحه و با قیمت 55 هزارتومان وارد بازار نشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها