شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷
«به شرط بهشت» را بشنوید

کتاب گویای «به شرط بهشت» تهیه و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است. این کتاب زندگی‌‌نامه‌‌ شهید محمد امیری‌‌‌مقدم از راویان مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب گویای «به شرط بهشت» به نویسندگی سمیه گنجی و به تهیه‌کنندگی مهرنوش محتشمی، صداپیشگی احمد لشنی، بهجت توجه، میلاد فتوحی، محمدحسین غلامعلی در ۱۳۵ دقیقه تهیه و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کتاب «به شرط بهشت» زندگی‌‌نامه‌‌ شهید محمد (سعید) امیری‌‌‌مقدم، از راویان مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است. تحقیق و نگارش این کتاب را سمیه گنجی برعهده داشته است.

در دوران دفاع مقدس گروه‌های مختلفی جذب مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس شده بودند. یک گروه از راویان، فارغ‌التحصیلان دوره‌های مختلف مدرسه‌‌ی مفید بودند که از طریق مهندس سیدابوالفضل موسوی (که خود از فارغ‌التحصیلان دوره یک مدرسه مفید بود،) جذب مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس می‌شدند.

کتاب «به شرط بهشت» روایت زندگی شهید محمد (سعید) امیری‌مقدم، از دانش‌‌‌آموزان دوره‌‌ پنجم مدرسه‌‌ مفید است. فضای دانش‌آموزی و زندگی این دانش‌‌آموزان مدرسه‌‌ مفید در کتاب خیلی پررنگ است.

شهید سیدمحمد (سعید) امیری‌مقدم جزو شهدای خاص راوی است؛ از این نظر که دست‌نوشته‌های خیلی خوبی دارد و با شهید کاوه همراه بوده است. همچنین این شهید، راوی سردار مرتضی قربانی نیز بوده است. شهید علاوه بر روایتگری، در میدان نبرد هم شرکت می‌کرد و فرماندهی گروهان شهادت را بر عهده داشت.

کتاب «به شرط بهشت» از ۱۱ فصل تشکیل شده است:

روایت زندگی‌ شهید امیری مقدم از زبان پدر، دوستان، هم‌محله‌ای‌ها، هم‌‌کلاسی‌های دوران دبیرستان و خواهرشان، شش فصل اول کتاب را تشکیل می‌دهند.

فصل هفتم به روایت یکی از راویان مرکز محسن رخصت‌طلب است که از راویان قدیمی و از مسؤولان سابق مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بود.

فصل هشتم روایت خود راوی است. در این فصل آثاری که از این بزرگوار باقی مانده، گردآوری شده است.

فصل نهم نامه‌ای است که شهید امیری‌مقدم بعد از شهادت شهید صادقی‌‌‌نژاد با عنوان «نامه‌ای به بهشت» نوشته است.

فصل دهم تصاویر و فصل یازدهم مربوط به اسناد به‌ جا مانده از دوران روایتگری شهید امیری‌مقدم است.

کتاب «به شرط بهشت» در سال ۱۴۰۰ از سوی انتشارات مرز و بوم منتشر شده است.

برای دریافت کتاب گویای «به شرط بهشت» اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها