یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
پاسداشت یک عمر شاعرانگی احمدرضا احمدی

آیین پاسداشت یک عمر شاعرانگی احمدرضا احمدی، در دومین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی۲۰» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه «سلفی۲۰»، قرار است در این جشنواره به پاس یک عمر فعالیت حرفه‌ای و موثر در شعر و ادبیات، از احمدرضا احمدی تجلیل شود.
 
احمدرضا احمدی، بنیان‌گذار سبک موج نو در دهه ۱۳۴۰ در شعر معاصر ایران است. این سبک در نیمه دوم این دهه، تبدیل به یک حرکت مدرنیستی در فرهنگ ایرانی شد و در داستان، نمایشنامه، تئاتر، سینما و نقاشی تاثیر گذاشت. آشنایی عمیق وی با شعر و ادبیات کهن ایران و شعر نیمایی باعث شد که رویکردی کاملا تازه را در شعر معاصر آغاز و پی‌ریزی کند.

از آثار احمدی می‌توان به کتاب‌های «طرح»، «روزنامه شیشه‌ای»، «وقت خوب مصائب»، «من فقط سفیدی اسب را گریستم»، «ما روی زمین هستیم»، «نثرهای یومیه»، «هزار پله به دریا مانده است»، «لکه‌ای از عمر بر دیوار بود» و «قافیه در باد گم می‌شود» اشاره کرد.

گویندگی گفتار متن فیلم‌های «بانوی اردیبهشت» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد و «نار و نی» به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر، نویسندگی پویانمایی «ملک خورشید» به کارگردانی علی‌اکبر صادقی و بازی در فیلم «پستچی» به کارگردانی داریوش مهرجویی بخشی از فعالیت‌های سینمایی احمدرضا احمدی است.
 
جشنواره فیلم کوتاه «سلفی۲۰» در دومین سال برگزاری خود در بخش ويژه سينما -شعر، به سینمای شاعرانه و ارتباط سینما، شعر و ادبیات پرداخته و به صورت مجازی و برخط به دبیری مریم دوستی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها