دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
هواوی یک کتاب درباره نسل جدید اینترنت همراهی چاپ می‌کند

مدیر شرکت چینی ادعا می‌کند در محتوای کتاب گفته شده که فناوری ارتباطی 6G در سال 2030 رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از تلکامز، «اریک زوزیجو» رئیس شرکت چینی هواوی اعلام کرده است که شرکتش در حال نوشتن کتابی درباره تکنولوژی‌های جدید ارتباطات است که انقلابی در این حوزه ایجاد خواهد کرد. مدیر شرکت چینی ادعا می‌کند در محتوای کتاب گفته شده که فناوری ارتباطی 6G در سال 2030 رونمایی خواهد شد. ادعای رئیس چینی در حالی است که هنوز فناوری نسل پنجم ارتباطات در بسیاری از کشورها وارد نشده است.
 
تکنولوژی 5G یک استاندارد صنعتی است که جایگزین استاندارد رایج کنونی یعنی 4GLTE  خواهد شد، همان طور که قبلا 4G جایگزین 3G شد. پنجمین نسل از این استاندارد ارتباطی در بعضی از کشورها جریان پیدا کرده و در حال ورود به کشورهای دیگر است که بسیار سریع‌تر از نسل چهارم است.
 
زوزیجو گفت: در کتاب نوشته شده توسط متخصصان و کارشناسان هواوی جزئیاتی درباره تحقیقات این شرکت روی فناوری 5.5G و نسل بعدی یعنی 6G آورده شده است که به نظر می‌رسد دور از انتظار هم نیست. این مدیر شرکت فناوری چینی می‌گوید بسیاری از زیرساخت‌های ایجاد فناوری‌های جدید فراهم است.
 
شرکت فناوری هواوی یک ابرشرکت چندملیتی در چین است که در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات فعالیت دارد. دفتر اصلی این شرکت در شهر شنژن چین قرار دارد. هواوی بزرگ‌ترین شرکت ارائه‌کننده سرویس‌های ارتباطی پس از پیشی‌گرفتن از اریکسون در سال ۲۰۱۲ در جهان است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها