چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
راهیابی 200 اثر به مرحله نهایی پویش با کتاب در خانه

داوری مرحله نیمه نهایی پویش با کتاب در خانه در چهار بخش قبل از دبستان، دبستان، متوسطه اول و دوم از هفته گذشته آغاز شد و ۲۰۰ اثر از ۱۰۳۸ اثر ارسالی به دبیرخانه این پویش به‌عنوان برگزیده‌های بخش نیمه نهایی به مرحله نهایی این برنامه راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از شبکه ترویج کتابخوانی ایرانی، هیئت داوران این پویش پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره از میان آثار ارسالی، ٢٠٠ اثر را که حاوی خلاقیت در اجرا، ارائه الگوی مناسب ترویج کتابخوانی ، جذابیت شنیداری و دیداری، حفظ زمان بندی مناسب و توجه به گسترش بهداشت فردی و اجتماعی بودند را انتخاب و به شرح زیر معرفی کردند.

داوری مرحله نهایی این برنامه در حال برگزاری است و برگزیدگان در نیمه دوم خرداد‌ماه اعلام و به برگزیدگان جوایزی به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

پویش «با کتاب در خانه» براساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی  شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد.

در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند.

آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می‌کردند.

هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده بود. این پوشش همچنین به‌دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود.

این پویش تا تاریخ ۱۲اردیبهشت ۱۳۹۹ برای کودکان و نوجوانان ایران و به درخواست آنان تمدید شد.

در پویش سراسری کتاب در خانه ۱۰۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین  و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان استان‌های مازندران با ۲۶۹ اثر  گلستان با ۱۴۷، بوشهر با ۹۰ اثر، هرمزگان با ۸۱  و اصفهان با ۸۲ اثر بیشترین مشارکت را در این پویش داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها