چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
چه کشوری بالاترین کتاب را چاپ می کند ؟

مطابق آمار انجمن بین‌المللی ناشران، صنعت نشر 151 میلیارد پوندی بالاتر از صنعت فیلم و مجله قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکتراست، به نسبت جمعیت، ناشران انگلیسی بیشترین تعداد عناوین کتب منتشره در جهان را در پنج سال گذشته را داشته‌اند و این در حالی است که مطابق آمار انجمن بین‌المللی ناشران، صنعت نشر 151 میلیارد پوندی بالاتر از صنعت فیلم و مجله قرار گرفت.
 
انجمن بین‌المللی ناشران در گزارش سالانه خود نوشت: ناشران به ازای یک‌میلیون جمعیت در انگلیس، بیش از 2875 عنوان کتاب جدید منتشر کرده‌اند که این رقم بیشترین رقم انتشار کتاب به نسبت جمعیت در جهان بوده و1000 عنوان بیشتر از کشور رده دوم است.
 
بر این اساس ناشران انگلیسی در سال 2013 تا 2018 بیش از 184 هزار عنوان کتاب تازه و تجدید چاپ منتشر کرده اندکه در قاره اروپا رتبه اول را به خود اختصاص داد و فقط امریکا و چین به ترتیب با 304912 و 444000 عنوان جلوتر بوده‌اند.
 
درآمد 4.7 میلیارد پوندی ناشران انگلیسی در سال 2017 به رقمی بالغ بر 7 میلیارد پوند نیز قابل‌ملاحظه است.
 
از طرف دیگر انگلیس بزرگ‌ترین بازار صادرات نشر را نیز با رقم 1.5 میلیارد پوند در اختیار دارد که این رقم برای امریکا 1 میلیارد پوند (با 7 درصد رشد) و اسپانیا با 331 میلیون پوند(5 درصد سقوط) بوده است.
 
ریچارد مولت، مدیر اجرایی انجمن بین‌المللی ناشران دراین‌باره می‌گوید: در پس پرده برتر شدن انگلیس عواملی چون زبان انگلیسی، خلاقیت، ابداع و پشتکار ناشران برای بازاریابی نهفته است که رعایت حق کپی‌رایت باعث ادامه این موفقیت‌ها شده است.
 
در مقایسه با صنعت فیلم‌سازی (با 133 میلیارد پوند) و مجله(با 107 میلیارد پوند درآمد) صنعت نشر در جهان 151 میلیارد دلار بوده و از آن دو بالاتر است.
 
یونگ‌سوک‌چی، رئیس انجمن بین‌المللی ناشران با اشاره به این موضوع که دیجیتالی شدن روندی است که در دهه اخیر دنبال شده اما در سال گذشته وارد فاز جدیدی از مشکلات مانند قیمت‌گذاری توسط آمازون، دعواهای کپی رایت میان HathiTrust و Authors Guild copyright را در برگرفته است.
 
جنز بامل دبیرکل انجمن نیز از دعواهای آمازون و ناشران گفت و تأکید کرد که باید این مشکل هر چه سریع‌تر حل شود چراکه دو طرف از یکدیگر درس‌هایی را می‌آموزند که به نفع هر دو خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها