سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
معرفی نامزدهای بخش داستان و رمان هجدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان کانون

نامزدهای بخش داستان و رمان هجدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیات داوران بخش داستان تالیفی پس از بررسی 517 اثر در بخش خردسال، کودک و نوجوان «نی‌نی توی تور عنتبوت» نوشته‌ اعظم مهدوی از انتشارات علمی و فرهنگی، «این طوری» نوشته‌ محمدرضا شمس از انتشارات علمی و  فرهنگی و «به‌! به!» نوشته‌ سمانه قاسمی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به عنوان داستان‌های منتخب بخش خردسال معرفی کردند.

نامزدهای بخش داستان کودک عبارتند از: «دوست بزرگ» نوشته‌ بابک صابری از انتشارات کتاب نیستان، «هشت‌پا» نوشته‌ محمدرضا شمس از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «ساندویج ساز مودم اسبی‌باف» نوشته‌ مهدی رجبی انتشارات افق.

همچنین «گوانجی و 360 درجه جادویی» نوشته‌ الهام مزارعی از انتشارات پیدایش، «مامان ببر نبود» نوشته‌ اعظم مهدوی از انتشارات چکه و «آوازهای نارنجی» نوشته‌ عبدالمجید نجفی از مؤسسه فرهنگی منادی تربیت در بخش رمان کودک به‌عنوان نامزد شناخته شدند.

در بخش رمان نوجوان پنج اثر به مرحله‌ی پایانی راه یافته‌اند. «بچّه‌های کشتی رافائل» نوشته‌ محمدرضا مرزوقی و «زیبا صدایم کن» نوشته‌ فرهاد حسن‌زاده از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این فهرست جا دارند. 

همچنین «حبیب و میرزا شیپور»، نوشته‌ مهدی میرکیایی انتشارات پیدایش، «امپراتور کوتوله‌ی سرزمین لی‌لی‌پوت» نوشته‌ جمشید خانیان و «خواهران تاریک» نوشته‌ مهدی رجبی از انتشارات افق نیز نامزدهای این بخش هستند.

گفتنی است در بخش نگاه ویژه به محیط زیست و مسأله آب، آثاری به دبیرخانه‌ جشنواره رسیده بود که پس از داوری این آثار در بخش‌های شعر، داستان تألیف و ترجمه و علمی ‌آموزشی به رقابت پایانی پرداخته‌اند.

«قصه‌های لاک‌پشت خلیج فارس» نوشته‌ خاتون شهرآشوب انتشارات فرهنگ مردم، «سقوط به اعماق زمین» نوشته‌ مهدی خانی انتشارات آوای قلمُ و «لحظه‌ پرواز» نوشته‌ سرور پوریا انتشارات آوای قلم نامزدهای این بخش در حوزه‌ کودک هستند.

همچنین سه اثر از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گوی سبقت در بخش نگاه ویژه به محیط زیست و مسأله آب را از دیگر ناشران ربوده‌اند. عباس عبدی، نویسنده رمان «هنگام لاک‌پشت‌ها»، عباس جهانگیریان مولف رمان «سایه‌ی هیولا» و عبدالرحمان اونِق نویسنده «فریاد آق‌اویلی» به مرحله پایانی این جشنواره راه یافته‌اند.

هجدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون در حالی برندگان خود را خواهد شناخت که آثار رسیده به این جشنواره در 9 بخش شعر، داستان تالیفی، داستان ترجمه، علمی آموزشی، دینی، بازنویسی، زندگی‌نامه، نمایش‌نامه و تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد به داوری گذاشته شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها