دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۱
آشتی نوجوانان با دنیای کتابخوانی با بیبلیوناسیوم

بیبلیوناسیوم (Biblionasium) ، رو به رشدترین شبکه اجتماعی سازگار با استانداردهای COPPA که کودکان و نوجوانان نوشته‌ها و کتابهای مورد علاقه‌شان را با دوستانشان به اشتراک می‌گذارند، یک افزونه محتوای چندرسانه‌ای به امکاناتش اضافه کرده تا لذت به اشتراک گذاشتن تجربیات خواندن را برای اعضای خود دلنشین‌تر کند.

به گزارش خبر گزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دیجیتال‌ورد‌بوک؛ با ورود به تابستان؛ کتابخوانان نوجوان از طریق ابزار‌های پیشرفته دیجیتالی، بار دیگر به دنیای کتابخوانی قدم می‌گذارند.

شبکه اجتماعی مخصوص کودکان سازگار با استاندارد‌های COPPA (قانون حمایت از حریم خصوصی آنلاین کودکان)، که محیطی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات کودکان از کتاب‌خوانی است، با ناشران متعددی شریک شده تا محتوای دیجیتال را برای مخاطبین خود به ارمغان بیاورد.

بیبلیوناسیوم ، از راه اندازی ویژگی‌های جدیدی که امکان ارئه کتابها و داستان‌ها را از طریق محتوا و ابزارهای چند‌رسانه‌ای ، برای مخاطبین خود (اعم از کودکان و نوجوانان، والدین و مربیانشان) فراهم می‌کند، خبر داد.

این ویژگی‌های جدید، که شامل به اشتراک‌گذاری برنامه های اینترنتی ، آپلود پیش نمایش کتب، نمایش فصل‌های نمونه به صورت‌آنلاین، فعالیت‌های گروهی و سایر محتواهای دیجیتال می شود، شیوه‌های جدیدی را برای جذب و تشویق بچه‌ها به کتابخوانی فراهم می‌سازد. «مرجان جراء» موسس و مدیر ارشد اجرایی بیبلیوناسیوم درباره این ویژگی‌ها می‌گوید : " تا کنون حجم قابل توجهی از محتواهای دیجیتال خلاقانه و ارزشمند توسط ناشران کتاب کودکان و مربیان آنها تولید شده است و ما می‌خواهیم از این طریق ، آنها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذاریم.

وی افزود در واقع ما می‌خواهیم از تمام شیوه‌هایی که برای معرفی کتاب به این نسل دیجیتالی شده استفاده کرده تا آنها را به کتابخوانی علاقمندتر کنیم.

پلتفرم قوی کنونی بیبلیوناسیوم ، بهترین ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی را برای کودکان و نوجوانان در یک محیط امن و کنترل شده فراهم کرده است .

کودکان با استفاده از این شبکه اجتماعی جذاب می‌توانند کتابهایی را که تا کنون خوانده‌اند به صورت کاتالوگ در آورده، تگ و ردیابی کنند و همچنین به نقد و بررسی کتابهایی بپردازند که توسط جامعه دوستانشان معرفی می‌شود.

مارتی کلتز، مدیر ارشد سابق اسکولاستیک و از بنیانگذارن حال حاضر گروه انتشارتی مستقل کریترکین، در این باره به «دیجیتال وردبوک» می‌گوید: امروزه در کلاس‌های درس به طور فزاینده‌ای از فعالیت های چند رسانه ای استفاده می‌شود، و ما به عنوان ناشر، برنامه‌های درسی زیادی مبتنی بر فعالیت‌ها و محتواهای دیجیتالی مربوط به مضامین کتابهایمان ارائه داده‌ایم.

بیبلیوناسیوم، یک پلتفرم بی‌نظیر برای متصل کردن این محتوا به مخاطبین‌شان است. بیبلیوناسیوم، که برای محدوده سنی 5 تا 14 سال طراحی شده و تاکنون جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است.

ماموریت این کمپانی، کمک به از بین بردن شکاف آموزشی بین کودکان با استفاده از قدرت تکنولوژی، شبکه های اجتماعی، محتواهای دیجیتال و بازی است تا با تشویق کردن، دخالت دادن و هیجان زده کردن کودکان، آنها را به کتاب خوانانی همیشگی تبدیل کنند.

عضویت بچه‌ها در بیبلیوناسیوم از طریق مربیان یا والدین‌شان که نظارت و کنترل مستقیم بر فعالیت‌های آنها در سایت دارند؛ صورت می‌پذیرد.

بیبلیوناسیوم که پیش از این، جایزه‌ی بهترین وب سایت آموزشی و یادگیری از AASL ( انجمن آمریکایی کتابداران مدارس) و همچنین جایزه ارودینت به دلیل نوآوری در آموزش جهانی را در رقابت با میلکن پن کسب کرده،به تازگی نیز جوایزه کول تول (Cool Tool) Literacy Support سال 2014 را در رقابت های EdTechDigest از آن خود کرده است.

درباره‌ی بیبلیوناسیوم
بیبلیوناسیوم یک شبکه ای اجتماعی مجازی رایگان است که به ترویج و پشتیبانی از فعالیت ها و مطالعات مستقل و تفریحی کتابخوانان نو‌جوان می‌پردازد و به خاطر سازگاری‌اش با قواعد COPPA ، مکانی امن را برای کودکان فراهم کرده تا آنها بتوانند با خیال راحت و در کنار دوستان، معلمان، کتابداران و والدینشان به کاوش، بررسی، اشتراک‌‌گذاری و توصیه‌ی کتب مختلف بپردازند.

بیبلیوناسیوم، همچنین محدوده های سنی و سطوح ده‌ها هزار کتاب را تفکیک کرده است؛ به طوری که کاربران سایت می‌توانند کتب هم سطح و مناسب برای هر یک از کودکانشان را انتخاب نمایند.

محتواهای دیجیتالی و خلاقانه ، عناوین جدید، خواندنی‌های چالش برانگیز و ساختار‌های پاداش دهنده مجازی را برای مخاطبین خود فراهم نموده و از این طریق انگیزه مطالعه کتاب را در آنها بالا می‌برند. محتوای دیجیتال و خلاق، به خوانندگان جوان؛ عناوین جدید، چالش‌های مطالعه، پاداش‌های مجازی و انگیزه‌های لازم برای مطالعه را معرفی می‌کند.. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.biblionasium.com مراجعه و یا با info@biblionasium.com تماس حاصل فرمایید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها