كتاب «مصور حج» به كوشش مهدي گل‌محمدي از عكاسان خبري كشور، گردآوري و تنظيم شده است._
مهدي گل‌محمدي
مهدي گل‌محمدي
مهدي گل‌محمدي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، اظهار داشت: اين اثر حاصل حضور يك‌ساله گروهي از عكاسان حرفه‌اي كشورمان به سرپرستي من در عربستان است كه اين عكس‌ها طي پنج سال و به مدت 360 روز به صورت گسسته و در زمان‌هاي متوالي جمع‌آوري شده‌اند. 

اين عكاس افزود: خودم نيز در اين مدت زماني كه درحج بودم، 12 هزار عكس جمع آوري كردم كه در نهايت حدود 300 عكس منتخب را در قالب كتاب درآوردم. 

وي درباره اهدافش از اين فعاليت معنوي گفت: كساني كه به مدت يك ماه به حج مشرف مي‌شوند، نياز دارند تا خاطراتشان علاوه بر بازگو كردن، ماندگار و به ديگران منتقل شوند و اين مستلزم وجود ابزاري است كه كتاب «مصور حج» در قالب تصاوير اين نياز را برطرف مي‌كند. 

گل‌محمدي با بيان اين كه «يكي از رسالت‌هاي حاجي، حاجي ماندن است نه حاجي شدن» افزود: جمع‌آوري اين تصاوير در راستاي حاجي باقي ماندن افراد است و همچنين هدف آن ايجاد شور و شوق براي رفتن به اين سفر روحاني در افرادي است كه به مكه مشرف نشده‌اند. ماندگار كردن خاطرات حاجياني كه اين سعادت نصيبشان شده نيز يكي ديگر از اهداف من از تدوين اين كتاب است. 

وي عنوان كرد: يكي از دلايلي كه باعث شد دست به اين فعاليت معنوي بزنم، به خاطرات دوران كودكي‌ام باز مي‌گردد؛ روزي كه همراه پدرم به ديدن زائر خانه خدا رفته بودم. از آن زمان مشتاق شدم كه به ثبت خاطرات زائران بپردازم. 

كتاب «مصور حج» با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از سوي انتشارات گل‌محمدي در شمارگان 1000 نسخه، 400 صفحه و قيمت يك ميليون ريال به زودي منتشر خواهد شد.
کد مطلب : ۷۰۹۷۶
https://www.ibna.ir/vdciq3ay.t1auy2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده نمایشگاه مجازی قرآن
پرونده ویژه جامعه‌شناسی تشیع