همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت‌ها و چالش‌ها» (ICCHI) در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه برگزار می‌شود.
تاریخ برگزاری همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند» اعلام شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت‌ها و چالش‌ها» (ICCHI) با هدف بررسی پیشینه نسخه‌پژوهی و نسخه‌شناسی در هند (شیوه‌ها، مطالعات میان رشته­ ای، مطالعات دانشگاهی) در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه برابر با ۱۳ و ۱۴ فوریه ۲۰۲۲  برگزار می‌شود.

دبیرخانه این همایش بین‌المللی ضمن اعلام پذیرش حدود 40 اثر، از  اتمام مهلت دریافت آثار و پایان داوری مقاله‌های ارسالی خبر داد.

بر اساس برنامه پیش‌بینی شده، همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت‌ها و چالش‌ها» (ICCHI) در چهار پنل تخصصی برگزار خواهد شد.

لازم به توضیح است: در این همایش از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان های فارسی و انگلیسی آثار و پژوهش‌هایی دارند؛ دعوت شد با شرکت در این گردهمایی، آخرین نتایج مطالعات و پژوهش‌های خود را درباره نسخ خطی در جایگاه میراث مشترک دو کشور کهن ایران و هند؛ به صورت مجازی ارائه کنند.

گزیده مقالات برتر این همایش در قالب ویژه نامه مجلات علمی یا به صورت کتاب منتشر خواهد شد.
کد مطلب : ۳۱۷۴۱۳
https://www.ibna.ir/vdcgqu9wwak9qt4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران