وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موازی‌کاری‌های بسیاری در حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و دین اتفاق می‌افتد، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید تلاش کرده است برای کاهش این موازی‌کاری‌ها و افزایش کیفیت برنامه‌ها گامی بردارد.
تلاش دولت برای کاهش موازی‌کاری‌ها در حوزه فرهنگ، رسانه و دین
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی روز پنجشنبه در نشست دستگاه‌های هم‌خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، این مجموعه‌ها را همراهان یکدیگر دانست و ادامه داد: بسیاری از زمینه‌های کارکردی دستگاه‌های اجرایی هم‌خانواده با یکدیگر همپوشانی بسیار دارد و می‌توان آن‌ها را در این نشست‌ها تقویت کرد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ضروری است به ‌منظور بهره‌برداری حداکثری از امکانات و فضاهای موجود کوشش شود.

صالحی با بیان اینکه همه‌چیز به ‌صرف برخورداری از منابع مالی معنا نمی‌شود، برنامه‌ریزی را از اعتبارات مالی مهم‌تر توصیف کرد.

وی در ادامه با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران و خیران فرهنگی عنوان کرد: بهره‌گیری از فرهنگ بومی و منطقه‌ای می‌تواند از راهکارها و زمینه‌های نو برای حضور سرمایه‌گذاران و خیرین حوزه فرهنگی و هنری باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از سخنان خود به توسعه گردشگری مذهبی نیز اشاره کرد و در این باره گفت: گردشگری مذهبی و آیینی نباید به‌صورتی یک‌سویه از ایران به سمت دیگر مقاصد باشد، بلکه باید راهکارهایی برای جذب گردشگر از دیگر کشورها در حوزه‌های آیینی پیدا کرد.

در این نشست مدیران استانی دستگاه‌های خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه، کتابخانه‌های عمومی، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به طرح دیدگاه‌ها و مسائل حوزه کاری پرداختند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر چهارشنبه در سفری سه روزه با هدف شرکت در آیین یادروز حافظ و دیدار با فرهنگوران استان وارد شیراز شد.
کد مطلب : ۲۸۱۹۱۸
https://www.ibna.ir/vdcgqq9x7ak97y4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402