به مناسبت روز قلم برگزار می‌شود؛

بازخوانی رمان «لم یزرع» در محفل ادبی یاس

کانون ادبی یاس به مناسبت روز قلم، ویژه‌برنامه‌ای را با خوانش رمان «لم یزرع» برگزار می‌کند.
بازخوانی رمان «لم یزرع» در محفل ادبی یاس
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای خاتم (ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18، در این برنامه با حضور اعضای کانون ادبی یاس، ضمن خوانش رمان «لم یزرع» نوشته محمدرضا بایرامی، توضیحات کارشناسی درباره آشنا‌سازی اعضا با شیوه‌های درست‌نویسی و درست‌خوانی ارائه می‌شود.

بایرامی در رمان «لم‌ یزرع» به ماجرای کشتار شیعیان منطقه دجیل در عراق پرداخته است؛ شیعیانی که به خاطر سوءقصد و ترور ناکام صدام در روستایشان و نه حتی توسط خودشان، حزب بعث خانه و کاشانه و زمین‌های کشاورزی‌شان را نابود می‌کند.

راوی اصلی رمان، سربازی جوان به نام سعدون است که از شیعیان دجیل و دلباخته احلی دختری از اهل سنت این منطقه بوده و سنت‌های قبیله‌ای اجازه وصلت به آن‌ها نمی‌دهد. سعدون در بن‌بست این رویداد تصمیم می‌گیرد داوطلبانه عازم جبهه شود و این آغاز فرجامی عجیب برای اوست، فرجامی که برخلاف تصورش نه در جبهه که در زادگاهش رقم می‌خورد.

محمدرضا بایرامی در رمان «لم یزرع» استیصال انسان در مقابله با پدیده جنگ را به زیبایی به تصویر کشیده است. او انسان‌هایی را به تصویر می‌کشد که از سویی در مواجهه با جنگ، وجه انسانی زندگی خود را به کلی از دست داده‌اند و از سوی دیگر انسان‌هایی را تصویر می‌کند که جنگ اجازه چشیدن طعم شیرین زندگی را از آن‌ها گرفته و به استیصال کشانده است.

همچینی در این محفل پس از قرائت اشعار شاعران جوان، آثار با حضور کارشناسان مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

این برنامه پنجشنبه 14 تیرماه همزمان با روز قلم از ساعت 14 در  کتابخانه شهدای محله بهداشت واقع در محله بهداشت یافت‌آباد برگزار می‌شود.
 
کد مطلب : ۲۶۲۸۶۷
https://www.ibna.ir/vdciqraryt1aqv2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال