تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با ناشران ـ 45

مدير انتشارات گل محمدي: ارشاد با مافياي توزيع مقابله كند

مشكل اكثر ناشران در توزيع و پخش كتاب ، وجود افراد سودجو در چرخه توزيع خلاصه مي‌شود، به طوري‌كه اين مافياي پخش كتاب آن‌قدر در بين اين صنف رسوخ كرده كه با اندكي بررسي مي‌توان به عمق اين معضل پي برد./
مدير انتشارات گل محمدي: ارشاد با مافياي توزيع مقابله كند
مهدي گل محمدي مدير انتشارات گل محمدي در گفت‌و‌گو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، درباره تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با ناشران عنوان كرد: مشكل اصلي ما اين است كه در جامعه ناشر را به عنوان يك توليد كننده كالاي فرهنگي نپذيرفته ايم.

گل محمدي تصريح كرد: در حال حاضر كتاب‌هاي بي‌شماري منتشر مي‌شوند كه به لحاظ بار محتوايي بسيار ارزنده و مفيدند ولي به خاطر وجود افراد سودجو در چرخه توزيع ،اين كتاب‌ها به درستي به دست مخاطب نمي‌رسند. در عوض كتاب‌هايي با عنوان زندگينامه  فلان  فوتباليست خارجي كه به شماره كفش او نيز پرداخته شده ،به راحتي در دسترس مخاطبان قرار مي‌گيرد و به كتاب پر فروشي تبديل مي‌شود!
وي در ادامه گفت: به نظر من وزارت ارشاد براي رسيدن به يك همزباني و تعامل دوسويه با ناشران بايد با گروه‌هاي توزيع و پخش مافيايي مقابله و برخورد تا كتاب‌ها به خوبي دركتاب‌فروشي‌ شهرها توزيع شوند.

وي در پايان تأكيد كرد: اگر قرار باشد سه انتقاد يا پيشنهاد ديگر درباره تعامل ارشاد با ناشران ارايه بدهم ،باز هم مشكل توزيع، پخش و وجود مافياي آن را بيان مي‌كنم.
کد مطلب : ۲۲۵۳۳
https://www.ibna.ir/vdcexn8w.jh8wxi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محمدرضا حکیمی
مشروطه 1400
سالروز درگذشت سیدهادی خسروشاهی