نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس تأکید کرد؛

لزوم تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی کازرون

عباسی دوانی، نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس بر لزوم تسریع در اتمام و بهره‎برداری از کتابخانه مرکزی کازرون تاکید کرد.
لزوم تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی کازرون
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه دیدارهای خود با نمایندگان منتخب مردم فارس، با هدف بررسی تناقضات قانونی نهاد کتابخانه‌های عمومی، حل مشکلات معیشتی کتابداران و بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های کازرون و کوهچنار، با فریدون عباسی دوانی، نماینده منتخب مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در این دیدار با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد: امروز کتابخانه‌های عمومی از رویکرد سنتی خود خارج شده و به سمت تبدیل شدن به فرهنگسراهای اجتماعی پیش رفته است.

وی گفت: در حالی که بسیاری از فعالیت‎های خدماتی و فرهنگی در دوران شیوع کرونا در کشور تعطیل است، کتابخانه‌های عمومی تعطیل نشد و فعالیت‌های ترویجی و خدماتی کتابخانه‎ها در قالبی متفاوت و متناسب با نیاز روز به کاربران ارائه می‌شود.
 
منوچهری کمبود اعتبارات را بزرگترین چالش کتابخانه‌های عمومی عنوان و تصریح کرد: اگر مشکلات بودجه این سازمان برطرف شود، نهاد کتابخانه‌های عمومی می‌تواند، بیش از پیش و با انرژی افزون‌تر به رسالت اصلی خود که همان ترویج فرهنگ و خدمت‌رسانی به عموم است بپردازد.
 
وی تصریح کرد: قانون تأسیس و نحوه اداره نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دارای تعارضات و تناقضاتی است که امید داریم با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشکلات حل شود. از جمله در قانون ساخت کتابخانه از وظایف نهاد کتابخانه‌های عمومی است اما بودجه‌ای برای این منظور در نظر گرفته نشده است.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس اضافه کرد: با حمایت نمایندگان مردم از کتابخانه‌های عمومی و رفع مشکلات این نهاد صددرصد فرهنگی، عموم مردم می‌توانند از برکات کتاب و کتابخوانی بهره‌مند شوند.

فریدون عباسی دوانی، نماینده منتخب مردم شهرستان های کازرون و کوهچنار نیز در این دیدار با تأکید بر رفع مشکلات قانونی نهاد، گفت: نمایندگان مردم از حقوق کتابخانه‌های عمومی و کتابداران عمومی حمایت می‌کنند.
 
وی همچنین با تأکید بر اتمام پروژه‎های کتابخانه‎ای در شهرستان‌های کازرون و کوهچنار گفت: اتمام و بهره‎برداری از کتابخانه مرکزی کازرون نیاز مردم این شهر است و باید هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.
کد مطلب : ۲۹۷۳۳۶
http://www.ibna.ir/vdchxqni-23nwxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما