یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
اولین پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان رونمایی شد

آیین رونمایی از اولین پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری ضمن ابراز خرسندی از انتشار این نشریه گفت: امیدوارم انتشار پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان با همین رویکرد خوب پیش برود.

او افزود: برخی نشریات، محل چاپ پایان‌نامه‌ها می‌شود و این آفت نشریه‌ها است. به عنوان کارشناس حوزه کودک و نوجوان به دوستان هیات تحریریه این نشریه می‌گویم اگر به دنبال حل مسائل کودک و نوجوان هستید آن‌ها را شناسایی کنید و براساس آن مقاله نوشته شود.

مدیرعامل کانون بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ما این است که در حال حاضر در کشور پژوهشگاه کودک و نوجوان نداریم. بنابراین در مسیر انتشار این پژوهش‌نامه کنار شما هستیم و کمک می‌کنیم تا بهره‌برداری لازم صورت بگیرد.

حامد علامتی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری این رونمایی در جلسه گردهمایی مدیران و کارشناسان فرهنگی کانون پرورش فکری، مدیران و کارشناسان فرهنگی کانون را به عنوان اصلی‌ترین نیروهای تأثیرگذار مجموعه معرفی کرد.

در بخشی دیگر از این برنامه صابر اکبری، دستیار ویژه دبیر شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: دغدغه ما مسئله نوجوانی بود و برای پرداختن به این موضوع سراغ پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان رفتیم.

او با اشاره به خلاء علمی و ساختاری موجود در این زمینه گفت: در فرهنگ عمومی و رسمی کشور در مورد نوجوانی شکاف وجود دارد. درواقع زیست نوجوانی، نقطه کور مطالعات آکادمیک و فرهنگ رسمی است که متأسفانه روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

صابر اکبری در پایان از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حامد علامتی، مدیرعامل کانون برای همراهی در انتشار این نشریه تشکر کرد و از مدیران و کارشناسان فرهنگی کانون خواست در معرفی این نشریه کمک کنند.

همچنین محمدتقی کرمی، سردبیر پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان و عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی عنوان کرد: کودک و نوجوان در ایران از دوره‌های سنی فراموش شده است. اولین هدف ما از انتشار این مجله تخصصی این است که کودکان به عنوان موضوع مستقل مورد توجه باشند و از حاشیه به متن بیایند.

سردبیر پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان گفت: وقتی درباره مسائل کودک و نوجوان صحبت می‌کنیم یک‌سری بحث‌های آسیب‌شناسی مطرح می‌شود. در عین اینکه این حرف‌ها لازم است ولی صحبت درباره سایر موضوع‌های کودکان و نوجوانان هم لازم است، برای همین این مجله را با نگاه به مسائل تربیتی میان رشته‌ای طراحی کرده‌ایم.

کرمی ادامه داد: به همین دلیل این اتفاق در کانون پرورش فکری رقم خورد چون در کانون این نگاه تربیتی غلبه دارد.

فرزانه فخریان، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور کودک و نوجوان نیز با ابراز خرسندی از انتشار پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان، حوزه کودک و نوجوان را از موضوع‌های دارای اولویتی مطرح کرد که مورد توجه وزارت ارشاد است.

آیین رونمایی از اولین پژوهشنامه فرهنگی‌اجتماعی کودک و نوجوان بعدازظهر شنبه (۱۹ اسفند ۱۴۰۲) با حضور مدیرعامل و معاون فرهنگی کانون و جمعی از مدیران و کارشناسان فرهنگی کانون در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط