یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱
سامانه دسترسی به نسخ‌های خطی دیجیتال کتابخانه‌رضوی فعال شد

خراسان‌رضوی – برای اولین بار دسترسی آنی به نسخ‌های خطی دیجیتال مورد نیاز پژوهشگران از طریق سامانه آنلاین کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مشهد، رئیس اداره کتابخانه دیجیتال رضوی با بیان این خبر گفت: با توجه به درخواست پژوهشگران برای دستیابی به نسخه‌های خطی موجود در کتابخانه آستان قدس رضوی، تسهیل روند دسترسی به این منابع در دستور کار کتابخانه دیجیتال کتابخانه مرکزی رضوی قرار گرفت.

داوود عیدی در خصوص مدت زمان دستیابی به منابع گفت: فرایند دسترسی به نسخ خطی از طریق سامانه کتابخانه دیجیتال با توجه به لزوم انجام فعالیت¬های کارشناسی این منابع، حدود ۳ تا ۵ روز زمان بر بود که در سامانه آنلاین این زمان حذف شده است.‌

عیدی ادامه داد: در این سامانه منابعی که قبلاً ًکارشناسی شده به صورت کامل، با پرداخت هزینه از سوی متقاضی به صورت آنی در دسترس درخواست کننده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در حال حاضر این سامانه با حدود یک هزار نسخه خطی فعال شده و کتابخانه دیجیتال رضوی افزایش نسخه‌ها و توسعه فعالیت ها در این زمینه را در دستور کار خود قرار داده است.‌

به گزارش ایبنا؛ محققان و پژوهشگران می‌توانند برای دسترسی به سامانه به صفحه تارنمای کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها