چهارشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸
انتشارات شهید کاظمی و راه یار از پایان همکاری خود با طاقچه خبر دادند

انتشارات شهید کاظمی و انتشارات راه یار از جمله ناشرانی هستند که از قطع همکاری خود با اپلیکیشن طاقچه خبر داده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ انتشار تصویری از کشف حجاب کارکنان پلتفرم طاقچه در فضای مجازی با واکنش کاربران فضای مجازی رو‌به‌رو شد. این اقدام و سکوت طاقچه در برابر آن برخی از ناشران را نیز به موضع‌گیری در برابر این اقدام واداشته است. حمید خلیلی مدیرعامل انتشارات شهید کاظمی با انتشار نامه‌ای از قطع همکاری این انتشارات با پلتفرم طاقچه خبر داد. در این نامه آمده است:

«جناب آقای امیرحسین لطیفی
مدیریت محترم طاقچه
با سلام و ادب بدینوسیله ابه اطلاع می‌رساند با توجه به تصویر منتشر شده در فضای مجازی از کارمندان شرکت طاقچه که خانم‌ها بدون حجاب قانونی ظاهر شده‌اند و این عمل خلاف مقررات جمهوری اسلامی است، در حالی که انتشارات شهید کاظمی پایبند به قوانین کشور است و براساس همین با شرکت طاقچه قرداد منعقد کرده و از اولین و پرکارترین مشتریان طاقچه می‌باشد، اعلام می‌شود این عمل خلاف شرع و قانون و عفت عمومی بوده آن هم در ماه محرم الحرام و شرایط فعلی کشور، در پلتفرمی که محتوای آن متعلق به ناشران، نویسندگان و مخاطبان است.

با توجه به گذشت بیست و چهار ساعت از این اتفاق علی‌رغم پیگیری‌های متعدد، هیچ واکنش تأیید یا رد، توضیح یا برائت و برخورد با متخلفین صورت نگرفت. این انتشارات دیگر وجاهت قانونی و شرعی برای ادامه همکاری را نمی‌بیند و قرارداد فی مابین را فسخ می‌نماید و تمام تبعات مادی و معنوی این اقدام هم به عهده طاقچه است.

بدیهی است در سریع‌ترین زمان ممکن کتاب‌های این انتشارات از پلتفرم طاقچه خارج شوند و در صورت انجام نشدن ابن اقدام پیگیری‌های قانونی و حقوقی برای انتشارات شهید کاظمی محفوظ می‌باشد. لازم به ذکر است طاقچه هفت ماه است با این انتشارات تسویه حساب نکرده و این هم یکی از مصادیق بارز تخلف از مفاد قرداد فی ما بین است.

با تشکرمدیر
انتشارات حمید خلیلی»


انتشارات راه‌ یار نیز در نامه‌ای از قطع همکاری این انتشارات با پلتفرم طاقچه خبر داد. در این نامه آمده است:

«با توجه به تصاویر منتشر شده از کارکنان شرکت طاقچه در فضای مجازی و زیر پا گذاشتن علنی حکم شرعی حجاب و نیز مقررات و قوانین رسمی کشور و همچنین عدم پاسخگویی و بی توجهی به اعتراضات وارده، انتشارات «راه‌یار» (وابسته به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) قطع همکاری خود را با این شرکت اعلام می‌کند.

بدیهی است با توجه به اقدام تخلف‌آمیز و حرمت‌شکنانه صورت گرفته، تبعات این قطع همکاری، برعهده طاقچه خواهد بود.

از مجموعه‌هایی که دغدغه فرهنگ و فعالیت فرهنگی دارند انتظار می‌رود حداقل به قانون و ارزش‌های جامعه و عقاید دینی مردم احترام بگذارند و با فرهنگ و تاریخ چند هزار ساله کشور آشنا باشند که حتی در سنگ‌نگاری‌های آن، حجاب و پوشش مردمان آن مشهود و آشکار است.

انتظار می‌رود نهادهای قضایی و مسئول، با جدیت و قاطعیت در برخورد قانونی با این اقدام خلاف قانون و شرع عمل نمایند.

لازم به ذکر است نسخه الکترونیک کتاب‌های انتشارات «راه یار» از طریق برنامه کتابخوان «فراکتاب» در دسترس مخاطبان قرار دارد.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها