شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
کتاب پرمخاطب «خشم قلمبه» بازنشر شد

کتاب «خشم قلمبه‌» به نویسندگی و تصویرگری میری دلانسه و ترجمه سیدمحمدمهدی شجاعی در آستانه سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ «خشم قلمبه» از جمله آثاری است که در سال‌های گذشته به کتاب‌های محبوب کانون پرورش فکری نزد مخاطبان کودک تبدیل شده است. ۱۴ سال پیش این کتاب از سوی انتشارات کانون منتشر شد و اکنون در چاپ هفتم با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه، شمارگان کل آن به ۴۵ هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

این کتاب در کتابخانه‌های کانون سراسر کشور نیز با استقبال گسترده‌ای روبرو شده و یکی از کتاب‌هایی است که در ۱۴ سال گذشته در شمار کتاب‌های محبوب اعضای کانون قرار گرفته است. «خشم قلمبه» به کودکان بالای ۷ سال (نوخوان) می‌آموزد که به هنگام درگیرشدن با احساس خشم چطور برخورد کرده و خود را از صدمه‌های کنترل‌نکردن این احساس رها کنند. پسر کوچک خشمگینی به خانه بازمی‌گردد. او به شدت عصبانی است و بالاخره احساسش در قالب موجودی وارد زندگی‌اش می‌شود. این موجود خیلی بزرگ، آرام‌آرام دست به تخریب می‌زند و پسر ناچار است برای این‌که صدمه‌ بیشتری به زندگی‌اش نخورد این موجود را کنترل کند.

این کتاب ۳۲ صفحه‌ای، با تصاویری نیمه‌واقعی و تمام‌رنگی، مخاطب را با یکی از مشکلات روزمره‌اش روبه‌رو می‌کند؛ مشکلی که گاهی نمی‌تواند درباره‌ آن صحبت کند و تأثیرهای عینی آن برایش قابل تفکیک نیست. این اثر هم‌اینک به بهای ۳۰ هزار تومان در دسترس مخاطبان است. کتاب «خشم قلمبه» با رعایت قوانین بین‌المللی حق نشر از ناشر فرانسوی آن (I'e'Cole des Loisirs) خریداری شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تازه‌ترین کتاب‌هایش را در روزهای ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در مصلای امام خمینی(ره) عرضه می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب و دیگر محصولات کانون را از پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی digikanoon.ir نیز تهیه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها