چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
جلد سوم «محدوده‌ی مرگ» به بازار آمد

جلد سوم مجموعه «محدوده‌ی مرگ» نوشته کاترین آردن با ترجمه نگار شجاعی از سوی انتشارات پرتقال منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ «محدوده‌ی مرگ» مجموعه داستانی هيجان‌انگيز است که با زبانی ساده و روان نگاشته شده است. این مجموعه برای نوجوانانی که به داستان‌های ترسناک علاقه‌مند هستند، مناسب است.

جلد اول این مجموعه به نام «محدوده‌ی مرگ» است که درباره اُلی، دختر یازده ساله‌ای است که تنهاست. او حوادث تلخ زیادی را از سر گذرانده است. الی حالا تنها با خواندن کتاب آرامش پیدا می‌کند. روزی الی خیلی اتفاقی با زنی آشنا می‌شود که کنار رودخانه نشسته و دارد گریه می‌کند. زن کنار رودخانه یک کتاب در دست دارد که بی‌نهایت به آن علاقه‌مند است؛ اما او مجبور است کتابش را داخل رودخانه بیاندازد چون خاطرات خوب گذشته را مدام برایش یادآوری می‌کنند. الی که عاشق کتاب است با فهمیدن این موضوع، سریع کتاب را از دست زن می‌قاپد و فرار می‌کند؛ اما اتفاقات عجیبی در انتظار اوست.

عنوان جلد دوم این مجموعه «صدای مردگان» است. در این جلد اُلی از دردسر مترسک‌‎های ترسناک فرار کرده است. او آماده است که از یک زمستان آرام در تفریحگاه کوهستانی شوکران لذت ببرد. دوستان صمیمی‌‎اش، کوکو و برایان نیز همراه او آمده‌اند. همه‌‎چیز طبیعی به‎ نظر می‎‌رسد تا وقتی‌که کوکو مطمئن می‌شود روح دیده است. بقیه هم کابوس‌هایی می‌بینند که در آن دخترانی یخ‌زده کمک می‌خواهند؛ آنها از یک شکارچی روح مشکوک کمک می‌گیرند و به جای حل شدن دردسرهایشان، دردسرهای تازه‌ای سراغ‌شان می‌آید.
 
و اما آخرین جلد این مجموعه با عنوان «دریاچه‌ی تاریک» عرضه شده است. اُلی، برایان و کوکو بعد از ملاقات با مرد همیشه‌خندان، هنوز از آمدن دوباره‌ او می‌ترسند و مضطربانه، در جست‌وجوی راهی هستند تا یک بار برای همیشه، شکستش بدهند. تاکنون با در کنار همدیگر ماندن و دوری از جاهای دورافتاده از دست او در امان بوده‌اند؛ ولی نگرانی و دلهره‌ مداوم‌شان، تأثیر مخربی بر زندگی و دوستی‌شان گذاشته است. وقتی پدر اُلی و مادر کوکو برنامه‌ سفری «لذت‌بخش» با قایق در دریاچه‌ی چَمپلین را تدارک می‌بینند، هر سه نفرشان را ترس برمی‌دارد. در سفرهای اخیرشان، زیاد خوش‌شانس نبوده‌اند و وقتی یک هیولای دریاچه قایق‌شان را نابود می‌کند، در جزیره‌ای متروکه گیر می‌افتند؛ ولی این جزیره، مثل جزیره‌های دیگر نیست.
 
در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم:
«فیل سرش را به چپ و راست تکان داد و چشم‌هایش را تنگ کرد. بعد، برایان صدایی شنید. صدای مبهم یک زنگ. قلاب‌های ماهیگیری داشتند محکم به همدیگر می‌خوردند؛ شبیه پرده‌های رشته‌ای که یک نفر به سرعت از وسطش رد شده باشد. ک.ک. گفت: «هیچی نیست.» انگار خیالش راحت شده بود. به راهشان ادامه دادند تا به ساحل دریاچه برسند. سکوت زیر درختان.
و بعد، دوباره صدای قلاب‌ها را شنیدند. این بار صدای جرینگ‌جرینگ‌شان کمی نزدیک‌تر بود.».
 
انتشارات پرتقال مجموعه سه‌جلدی «محدوده‌ی مرگ» نوشته کاترین آردن با ترجمه نگار شجاعی را با شمارگان هزار نسخه و به بهای هر جلد 73 هزار تومان عرضه کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها