دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
اعضای جدید هیات‌مدیره و رئیس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منصوب شدند

محمد‌مهدی اسماعیلی، طی احکام جداگانه‌، اعضای جدید هیات مدیره و رئیس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بر‌همین اساس وزیر فرهنگ طی احکام جداگانه‌ای آقایان حجت‌السلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسرو پناه، دکتر مهدی جمالی‌نژاد، دکتر مهدی محقق، دکتر حسن بلخاری قهی و دکتر محمود شالویی را به‌عنوان اعضای جدید هیات مدیره جدید این انجمن منصوب کرد.
 
همچنین در همین راستا دکتر محمود شالویی نیز با حکم وزیر فرهنگ به عنوان رئیس جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی انتخاب شد.
 
در متن حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمود شالویی آمده است:
 
«جناب آقای محمود شالویی
 
نظر به مراتب علمی و تجارب طولانی جناب­عالی در زمینه پژوهش و تحقیق و مدیریت موفق مجموعه های فرهنگی و ادبی و هنری و با عنایت به یازدهمین مصوبه هیأت امنای انجمن مورخ 19/6/1401 و به موجب این حکم به عنوان «مشاور وزیر،عضو هیأت مدیره  و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی » منصوب می­ شوید.
 
امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و با مشی فرهنگی و خردمندانه ای که از آن بهره مند می باشید، و با امعان نظر به اهداف و وظایف آن انجمن وزین در جهت معرفی چهره های درخشان علمی و فرهنگی و ادبی و هنری ایران اسلامی در سطح ملی و جهانی مساعی خویش را بکار بندید و در این راستا به ایفای موارد ذیل نیز اهتمام ورزید:
 
1- برگزاری شایسته آیین بزگداشت و تکریم و تجلیل از مفاخر ارجمند این مرز و بوم
 
2- برنامه ریزی برای همکاری مشترک با  کشورهایی که در خصوص گرامیداشت برخی از مفاخر بدلیل تعلقات آنها اعلام آمادگی و ابراز علاقه می‌نمایند.
 
3-چاپ و انتشار آثار برجسته مفاخر
 
4- تلاش برای احیای کلیه مسئولیت‌های انجمن به‌ویژه در امر ساخت و ساز و مرمت بناهای یادبود
  موفقیت روزافزون جناب­عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، در سایه  توجهات حضرت ولی عصر(عج)  و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌اللّه العظمی امام خامنه‌ای‌(مدظله­ العالی) از خداوند متعال خواستارم.
 
بر خود لازم می دانم از همکاری هیأت مدیره محترم پیشین و تلاش‌های ارزشمند جناب آقای دکتر بلخاری در دوره مسئولیت ایشان قدردانی نمایم.»
 
به گزارش ایبنا؛ ریاست هیات امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برعهده رئیس جمهور است. معرفی و بزرگداشت عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و تمدن ایران و اسلام، برگزاری مجامع تحقیقی و کمک به ساختن بناهای یادبود، مشارکت موثر در سمینارها، مجامع و نمایشگاه‏‌های فرهنگی مهم و حمایت از پدیدآورندگان آثار فرهنگی و علمی ارزنده بخشی از  وظایف ذاتی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی محسوب می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها