دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
«به اتفاق فرمانده» منتشر شد/ ماجرای به‌هم‌ریختن معادلات در بزرگترین کنفرانس خبری قرن

کتاب «به اتفاق فرمانده» رمانی اطلاعاتی - امنیتی از متن تاریخ که با محوریت واقعه کربلا به نگارش درآمده و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «به اتفاق فرمانده»؛ رمانی اطلاعاتی - امنیتی از متن تاریخ که با محوریت واقعه کربلا به نگارش درآمده و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
 
«به اتفاق فرمانده»، رمانی است امنیتی با قالبی نو و برگرفته از تاریخ صدر اسلام که مخاطب را در دو راهی‌های سخت تصمیم‌گیری قرار خواهد داد.
 
شخصیت اول داستان -که از جایگاه اجتماعی و سیاسی خاصی برخوردار است- نسبت به اوضاع منطقه انتقاداتی دارد. همزمان با افزایش تحرکات دشمن و فشار‌های شدید سیاسی و تهدید‌های نظامی علیه او و متحدانش، ابتکار جالبی از طرف او، میدان بازی را تغییر داده و دشمن را مبهوت می‌کند.
 
در کنار نقش «شخصیت اول داستان» که «فرمانده» نامیده می‌شود، دومین تصمیم‌ساز مهم این میدان «خواننده کتاب» است.
 
مخاطب کتاب نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت اتفاقات دارد. از خنثی‌سازی نقشه‌ ترور فرمانده تا دستگیری نیرو‌های انتحاری دشمن، از توقیف محموله‌های اقتصادی تا نفوذ شبانه در دل خاک عراق تا مواجهه‌ رودررو با بی‌رحم‌ترین فرماندهان نظامی طول تاریخ و تشکیل الحشد الشعبی...
 
شیرینی کتاب را می‌توان از دلدادگی خانواده‌ مسیحی عراقی به فرمانده چشید و تلخی کتاب را می‌توان از فرار شبانه‌ دوستان فرمانده از خط مقدم درک کرد.
 
برخلاف رویه‌ معمول که کتاب‌ها از صفحه‌ یک شروع می‌شود و به پیش می‌رود، «به اتفاق فرمانده» رفت‌وآمد بین صفحات کتاب را که تجربه‌ای جذاب است برای مخاطب به ارمغان می‌آورد.
 


در برشی از کتاب می‌خوانیم:
«حبیب نقشه را روی زمین پهن می‌کند و می‌گوید: با توجه به اینکه مسیر دسترسی به محل اسکان کاروان از دو طرف ممکن است؛ باید حواس‌مان را به در پشتی جمع کنیم. انگشت روی خانه‌ بلند می‌گذارد که روبه‌روی محل اسکان است. می‌گوید: هنوز نتوانسته‌ایم این خانه را آنالیز کنیم؛ ولی احتمال خطر از اینجا هست. مخصوصاً اینکه رفت‌وآمد‌ها به این خانه خیلی کم و برنامه‌ریزی‌شده است».
 
به اتفاق فرمانده؛ رمانی اطلاعاتی ـ امنیتی از متن تاریخ با محوریت واقعه کربلا در قطع رقعی و ۲۰۰ صفحه و به قلم محمد کاظمی‌نیا به نگارش درآمده و توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها