دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
راه‌اندازی بازارچه کتاب و بوستان کتاب در پایتخت کتاب

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اقدامات شورا پس از انتخاب این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت: به‌زودی اولین بازارچه و بوستان کتاب در شهر یزد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، محسن عباسی هرفته، سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد در جمع اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اقدامات یک ساله پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد گفت: این شورا با شعار شهر آرام، شهر پاک، شهری زیبا و فرهیخته، سعی کرد تمامی برنامه‌های خود را پیرامون این شعار انجام دهد.

وی افزود: 4 رویکرد اصلی ما انسان‌محوری، زیست‌محیطی، میراث‌فرهنگی و فرهنگی در شورا بوده است که تمامی اقدامات ما در قالب مصوبات حول یکی از این محورهای اصلی بوده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد یادآور شد: برندینگ یکی از اصلی‌ترین محورهای فعالیت‌های ما بوده است که در این زمینه نیز کسب عنوان‌های پایتخت کتاب ایران و پایتخت هنرهای جدید ایران، حاصل شد و ما معتقدیم این موضوع بخوبی سرمایه‌گذاری برای شهر و اقدامی جدی در جهت جا انداختن شهر در عرصه ملی و بین‌المللی است.

عباسی هرفته ادامه داد: اولین اقدامات ما بعد از انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، ایجاد بازارچه کتاب در امتداد بلوار پرستار یزد است که امیدواریم با بررسی‌ها به صورت دائمی راه‌اندازی شود.

وی گفت: همچنین در بوستان پرستار شهر یزد نیز سعی داریم تا بوستان کتاب ایجاد شود و فعالیت‌های متعددی در زمینه کتاب داشته باشیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: ما در این شورا افتخار می‌کنیم که پارک جدید نساختیم بلکه در این شرایط سعی کردیم به فضای سبز موجود توجه ویژه‌ای داشته باشیم و مرمت و احیای این بخش را در دستور کار خود قرار دادیم.

عباسی بیان کرد: جدا کردن آب شرب از فضای سبز نیز از مهمترین اقدامات دیگر ما بود که تخصیص مناسبی داشتیم. افتتاح ابرپروژه خلیج فارس، پل‌های شهری، پهنه‌بندی ژئوتکنیکی خاک، ایجاد فرهنگسراهای شهری در بافت تاریخی نیز از دیگر اقدامات ما بوده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: سال آینده تغییرات ترافیکی زیادی را در شهر داریم که یک طرفه کردن خیابان‌های مهم شهر، محدودیت ترافیکی، طرح تفضیلی مسیر دوچرخه‌ها، افتتاح خطوط اتوبوسرانی، پلیس دوچرخه‌سوار نیز از اقدامات ما در این زمینه بوده است.

عباسی هرفته بیان کرد: ما در شهر یزد در سال گذشته 3 هزار رویداد فرهنگی داشتیم که این تعداد باعث شد به قشرهای مختلف در مقوله فرهنگ توجه ویژه‌ای شود.

وی گفت: ارائه بسته‌های فرهنگی، شب‌های فاخر فرهنگی، ورود به مسائل اجتماعی از جمله اقدامات دیگر ما بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط