جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
انتشار مجموعه شعری با مضمون عشق الهی ویژه نوجوانان

کتاب «شاعران همیشه‌های ناگهان» مجموعه اشعار نسرین قربانی و برای گروه سنی نوجوان از سوی انتشارات چهل میقات شاهرود منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، «شاعران همیشه‌های ناگهان» مجموعه‌ای از ۱۲ چهار پاره با مضمون عشق الهی ویژه نوجوانان است که ازجمله این آثار می‌توان به زلال آیینه، پناه گنجشکان، سمت بیکرانِ، جای خالی پدر، ایستگاه باران، بوی دل‌بستگی و شعرهای پرستوی خسته اشاره کرد.

این کتاب مجموعه اشعاری برای نوجوانان است که تصویرگری‌های آن باعث شده در نگاه نخست جذابیت بیشتری به این کتاب بخشیده شود. تصویرگری و خوش‌نشینی آنان با مفاهیم اشعار قربانی در کنار استفاده درست از واژگانی که می‌تواند در دایره لغات یک نوجوان جای داشته باشد، نقطه قوت این کتاب محسوب می‌شود.

در یکی از چهار پاره‌های این کتاب می‌خوانیم:

پریشان‌تر ز طوفان، صمیمی‌تر ز رؤیا، بیا آغوش خود را، به من بنمای دریا؛ توباید چشم خود را، به ساحل بسته باشی، و از این رفت‌وآمد، کمی هم خسته باشی، نسیمی از نگاهت، به سویم کن روانه، به سمت بیکرانِ، سکوتت سرد و سنگین، نگاهت شعر باران، غروبت آرزوی، تمام چشمه‌ساران و ...

یا در جای دیگر که می‌توان آن را نقطه عطف کتاب دانست می‌خوانیم:

با غم نوشتم جیب بابا، این روزها بدجور خالی است، فصل بهارست و شکوفه، تنها هوای شهر عالی است، حالا پدر خالی است جایش، این غصه می‌ریزد دوباره، با قطره ای همرنگ شبنم، از چشم‌های هر ستاره و .

«شاعران همیشه‌های ناگهان» مجموعه ۱۲ چارپاره نسرین قربانی شاعر ۳۷ ساله شاهرودی از سوی انتشارات ۴۰ میقات این شهر با تصویرگری فاطمه قربانی و صفحه‌آرایی طاشیان در شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۶۵۰۰ تومان منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها