سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
صفحه ویژه نویسندگان فقید در سایت اهل قلم ایجاد می‌شود

سید‌سعید میر‌محمد صادق،‌ از ایجاد صحفه ویژه برای نویسندگان سرشناس فقید در سایت اهل قلم خبر داد و گفت: نخستین‌بار این طرح، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا می‌شود و به چهره‌های سیاسی و انقلابی اختصاص دارد.

سید‌سعید میر‌محمد صادق؛ معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) با اشاره به ایجاد تغییرات در سایت اهل قلم موسسه خانه کتاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: در صدد هستیم متناسب با رویداد‌‌ها و رخداد‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، مذهبی، سیاسی و یا سالروز تولد مفاخر فقید صفحه‌ ویژه نویسندگان سرشناس فقید را در سامانه اهل قلم ایجاد کنیم. 

وی افزود: نخستین‌بار این طرح، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا می‌شود و به چهره‌های سیاسی و انقلابی اختصاص دارد. این افراد علاوه بر فعالیت‌های سیاسی در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی نیز صاحب‌نظر بودند.      
   
معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب ادامه داد: کاربران با مراجعه به صفحه ویژه نویسندگان سرشناس فقید یا «مفاخر اهل قلم» با آثار آن‌‌ها آشنا می‌شوند. زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد این صفحه از سوی معاونت فناوری و اطلاع‌‌‌رسانی موسسه خانه کتاب در حال آماده‌سازی است. 

میر‌محمد صادق درباره دیگر سیاست‌های معاونت فرهنگی موسسه خانه کتاب گفت: یکی از مهم‌ترین رویکرد‌های موسسه خانه کتاب که از سوی معاونت فرهنگی این مجموعه پیگیری می‌شود، توجه به مزیت‌سازی است. برای ایجاد مزیت در گام نخست بررسی آئین‌نامه‌ها و قوانین ضروری است. 
 
وی با تاکید بر اهمیت مزیت‌سازی برای اهل قلم بیان کرد: مزیت‌سازی برای اهل قلم با اهداف مختلف مانند ایجاد و تعریف بازوی نظارتی برای پیشگری از برخی آسیب‌ها مثل کتاب‌سازی در برنامه معاونت فرهنگی موسسه خانه کتاب قرار دارد.  

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب همچنین افزود: برای این‌کار باید در ابتدا به تعریف درستی از اهل قلم برسیم و در ادامه خدمات بهتری را متناسب با تعریف مورد نظر، ارائه کنیم؛ خدماتی که از کمیت‌محوری به سمت کیفیت‌محوری سوق داده خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها