چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
رونمایی از «حجت چریک» و «ردپایی در رمل» در مرکز تبادل کتاب

کتاب‌های «حجت چریک» و «ردپایی دررمل» عصر امروز در مرکز تبادل کتاب رونمایی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز تبادل کتاب، آیین رونمایی دو کتاب «حجت چریک» و «ردپایی دررمل» چهارشنبه 13 مرداد ماه در مرکز تبادل کتاب برگزار می‌شود.

«حجت چریک»، شرح زندگی سردار شهید حجت‌الله نیکچه فراهانی از کودکی تا شهادت است. انتشارات 27 بعثت داستان زندگی این فرمانده 19 ساله گردان انصارالرسول لشکر 27 محمد رسول الله (ص) را در 172 صفحه به چاپ رسانده است. شهید نیکچه فراهانی متولد سال 43 بود و درسال 62 در منطقه فکه به شهادت رسید. «حجت چریک» علاوه بر زندگی نامه شهید، شامل تصاویری ناب از شهید حجت در مراحل مختلف زندگی از کودکی تا شهادت است.

نویسنده این اثر، فاطمه وفایی‌زاده است و زهرا زمانی نیز محقق اثر بوده و انجام مصاحبه با خانواده و همرزمان و دوستان شهید را به صورت میدانی انجام داده است.
 
کتاب «ردپایی در رمل»، خاطرات روزنوشت محمدحسن منافی از تفحص پیکر شهداست. انتشارات 27 بعثت این کتاب را در 312 صفحه به چاپ رسانده است.

این نشست با حضور نویسندگان و محققان دو اثر، جمعی از مسئولان و اهالی فرهنگ و خانواده و همرزمان شهید چهارشنبه 13 مرداد ماه از ساعت 16 تا 18 در مرکز تبادل کتاب تهران واقع در چهارراه ولیعصر، ابتدای خیابان برادران مظفر شمالی برگزار می‌شود.

مرکز تبادل کتاب، مجموعه فرهنگی بزرگی است که از حدود یک سال پیش با ایده مبادله کتاب‌های خوانده شده با کتاب‌های جدید آغاز به کار کرده و فعالیت‌های متنوعی در حوزه کتاب دارد. برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتاب با حضور نویسندگان و مترجمان مطرح کشور، برگزاری جلسات رونمایی از کتاب‌های تازه چاپ، برگزاری محافل ادبی، داستانی و شعر و همچنین اجرای طرح‌های خیریه در حوزه کتاب مانند نذر کتاب روستا از جمله فعالیت‌های این مرکز است.
 
مرکز تبادل کتاب هر روز از ساعت 9 تا 21 و در روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 20 پذیرای مخاطبان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها