دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰
اختتامیه چهارمین جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت کتاب حکمت‌های رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی از مجموعه برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در هشتم شهریور ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) سید موسی حسینی کاشانی گفت: این جشنواره برای چهارمین سال متوالی است که به میزبانی استان البرز در سطح ملی برگزار می‌شود و در همه این دوره‌ها شرکت کنندگان بسیاری داشته است.

وی افزود: جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی علاوه بر این‌که باعث آشنایی اقشار مختلف جامعه با سیره فکری امام رضا(ع) می‌شود زمینه افزایش سرانه مطالعه در جامعه ایجاد می‌کند.

حسینی کاشانی تصریح کرد: امسال کتاب حکمت‌های رضوی به عنوان کتاب این جشنواره معرفی شد که شامل هزار سخن و حکمت گهر بار از امام رضا(ع) است که به زبانی ساده و همه فهم بیان شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: از زمان اعلام فراخوان شرکت در این مسابقه علاقه‌مندان فرصت داشتند تا نسبت به دریافت نسخه اینترنتی این کتاب از سایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور و برخی سایت‌های معتبر مذهبی اقدام کنند.

حسینی کاشانی ادامه داد: علاوه بر این حدود پنج هزار جلد از این کتاب نیز به صورت نسخه چاپی در بین ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و برخی نهادهای فرهنگی توزیع شده بود تا کسانی که امکان دسترسی اینترنتی به این کتاب را ندارند بتوانند آن را به صورت نسخه چاپی تهیه کنند.

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی در استان البرز شنبه (هشتم شهریورماه) با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن «سیروس صابر» اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها