شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۱
خاطرات سردار جمشید نظمی در «با تو می‌مانم» خواندنی می‌شود

کتابی با عنوان «با تو می‌مانم» به قلم رضا قلی‌زاده مراحل پایانی انتشار را سپری می‌کند. این کتاب به خاطرات سردار جمشید نظمی می‌پردازد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «با تو می‌مانم» عنوان اثری از رضا قلی‌زاده است که در آن به خاطرات سردار جمشید نظمی می‌پردازد. وی این کتاب را به پیشنهاد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی نوشته است. 

این نویسنده درباره دیگر دلایل پرداختن به این خاطرات گفت: به این دلیل که خودم همشهری این سردار (تبریزی) هستم، علاقه‌مند بودم که به خاطرات او بپردازم. سال 1384 مصاحبه‌ها را آغاز کردم اما به دلیل این‌که در همان سال او مدیر بنیاد شهید استان آذربایجان شرقی شد، این مصاحبه‌ها متوقف شد تا آن‌که بازنویسی خاطرات را از سر گرفتم و به تازگی آن را به پایان رساندم. 

قلی‌زاده درباره نحوه فصل‌بندی این کتاب توضیح داد: کتاب در 25 فصل و به صورت تاریخی تنظیم شده است. در نخستین فصل «با تو می‌مانم» به دوران کودکی راوی پرداختم و سپس به ترتیب به عملیات‌های دفاع مقدس تا اواخر جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و سپس مسوولیت‌هایی که این پاسدار پس از جنگ بر عهده داشت پرداخته شده است. 

این نویسنده اثرش را کتابی مصور معرفی کرد و ادامه داد: «با تو می‌مانم» از نظر عکس و سند کتابی پر بار است. با توجه به این‌که سردار جمشید نظمی به عکاسی علاقه‌مند بود، عکس‌هایی از مجموعه‌های هنری و شخصی وی نیز در این کتاب آورده شده‌اند.

وی در پایان اظهار کرد: «با تو می‌مانم» مراحل پایانی انتشار را سپری می‌کند و از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی منتشر می‌شود.

سردار جمشید نظمی در نبردهای مهم و سرنوشت‌سازی‌ از دفاع مقدس مانند مطلع‌الفجر، ‌مسلم‌بن‌عقيل، ‌والفجرمقدماتی‌،‌ والفجرهای‌ یک، دو، چهار و هشت، خيبر، ‌بدر، ‌كربلای چهار و پنج و بيت‌المقدس دو شركت كرد.

جانشینی فرماندهی گردان شهدای محراب و فرماندهی گردان‌های‌ حضرت ابوالفضل(ع) و سيدالشهدا(ع) از لشكر 31 عاشورا، جانشينی فرمتنادهی تداركات لشكر 31 عاشورا و فرماندهی یکی از تيپ‌ها و آموزش نظامی‌ این لشكر،‌ ریاست ستاد لشكر 31 عاشورا و جانشينی فرماندهی این لشكر، ‌جانشينی فرماندهی و سرپرستی دانشكده پياده نيروی‌زمينی سپاه ‌پاسداران و مديركلی بنياد شهيد و امورايثارگران استان آذربايجان‌شرقی از  مسوولیت‌های وی پس از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها