یکشنبه ۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۰
مجموعه داستان‌ كودك و نوجوان كم‌شمارند

دبير اجرايي نخستين دوره‌ جشنواره‌ كتاب سال شهيد شاهي گفت: اين جشنواره به بررسي مجموعه‌داستان‌هاي كودكان و نوجوانان اختصاص دارد اما متاسفانه تعداد مجموعه‌داستان‌هايي كه در اين حوزه منتشر شده، بسيار كم‌شمارند و كتاب‌هاي كمي به دستمان رسيده است.-

علي ‌ناصري به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: تا كنون حدود 70 عنوان كتاب كودك و نوجوان به اين جشنواره ارسال شده است كه در ميان اين آثار، تعداد خيلي كمي مجموعه داستان وجود دارد.

وي افزود: با توجه به اين‌كه مهلت ارسال آثار به اين جشنواره تا 15 آبان‌ماه تمديد شده است، اميدواريم تعداد بيشتري مجموعه داستان در اين حوزه به دست ما برسد.

دبير اجرايي نخستين دوره‌ جشنواره‌ كتاب سال شهيد شاهي افزود: از آنجا كه امسال براي نخستين بار اين جشنواره را برگزار مي‌كنيم، قصد داريم با هر تعداد مجموعه داستان كودك و نوجوان كه در سال 89 منتشر شده، آن را برگزار كنيم اما واقعيت اين‌كه متاسفانه تعداد مجموعه داستان‌هايي كه براي كودك و نوجوان منتشر شده‌، كم‌شمار است.

وي درباره‌ انتخاب مجموعه داستان براي اين جشنواره گفت: با توجه به اين‌كه شهيد عليرضا شاهي، براي كودكان و نوجوانان مجموعه داستاني به نام «مادرم آسمان من» دارد، مي‌خواستيم به نوعي موضوع جشنواره با موضوع فعالت شهيد شاهي ارتباط داشته باشد، علاوه بر آن تا كنون در حوزه‌ كودك و نوجوان هيچ جشنواره‌اي ويژه‌ بررسي مجموعه داستان‌ها برگزار نشده بود.

ناصري افزود: داوري‌هاي اين جشنواره به محض پايان مهلت ارسال آثار آغاز مي‌شود و احتمالا اختتاميه‌ آن اواخر آذرماه سال جاري خواهد بود.

شهيد عليرضا شاهي از نخستين نويسندگان بعد از انقلاب است كه كارش را با كيهان بچه‌ها و مجلات رشد آغاز كرد. آثار او در سال‌هاي 58 و 59 در اين مجلات به چاپ مي‌رسيد و تنها كتاب او به نام «مادرم آسمان من» در سال 60 توسط حوزه هنري منتشر شد. 

عليرضا شاهي متولد سال 1344 در ميانه بود و سال 1360 در پاسگاه زيد به شهادت رسيد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها