محمد منصور هاشمي، نويسنده حوزه انديشه و فلسفه، به زودي دو اثر تاليفي تازه را با نام‌هاي «خدا و بشر» و «آميزش افق‌ها» روانه بازار نشر مي‌كند./
محمد منصور هاشمي
محمد منصور هاشمي
هاشمي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، اظهار داشت: كتاب «خدا و بشر» مجموعه مقالاتي درباره خدا در تاريخ انديشه اسلامي، صفات خدا، حقوق بشر و دين، حقوق بشر و عدل خدا، حسن و قبح و ساير مفاهيم كلامي در تاريخ انديشه اسلامي است.

وي گفت: در اين اثر سير مفاهيم ذكر شده، بررسي و به صورت يك شكل منسجم درآمده است. در واقع مي‌توان از اين اثر به عنوان يك دائره‌المعارف تاريخ انديشه اسلامي استفاده كرد.

هاشمي گفت: كتاب «آميزش افق‌ها» نيز منتخبي از تمامي آثار داريوش شايگان است و توسط انتشارات فروزان روز منتشر مي‌شود.

وي گفت: من در اين اثر با اجازه از شايگان، بخش‌هايي از اولين تا آخرين آثار وي را گزينش كردم و آنها را با نوشتن مقدمه و پيشگفتار به هم ربط دادم و حتي مجموعه‌اي از آثار وي كه ترجمه نشده بود را هم ترجمه كردم و در اين كتاب آوردم.

نويسنده كتاب «دين‌انديشان متجدد» افزود: در دنيا براي اين گزينشي كه انجام داده‌ام، يك اصطلاح تخصصي متداول با عنوان «reader» وجود دارد، به اين معنا كه با آوردن گزيده‌اي از آثار يك متفكر، نظام فكري وي ترسيم مي‌شود. پيش از اين هم در مورد هگل و ساير متفكران اين كار انجام شده است. 

محمد منصور هاشمي پيش از اين كتاب‌هايي با نام «قهقهه در خلاء»،‌«دين‌انديشان متجدد» و «هويت‌انديشان و ميراث فكري احمد فرديد» را تاليف كرده است.
کد مطلب : ۳۷۳۰۳
https://www.ibna.ir/vdcfmmdm.w6dexagiiw.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران