شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
قیمت ایمپلنت دندان در تجریش

قیمت ایمپلنت دندان در تجریش با توجه به عوامل مختلفی که در تعیین قیمت نهایی تاثیر گذار است نسبت به مناطق دیگر متفاوت است. حال بهتر است کمی در رابطه با ایمپلنت دندان برایتان توضیح دهیم.

خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ قیمت ایمپلنت دندان در تجریش با توجه به عوامل مختلفی که در تعیین قیمت نهایی تاثیر گذار است نسبت به مناطق دیگر متفاوت است. عوامل مختلفی که می تواند بر قیمت نهایی ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد عبارتند از: موقعیت مکانی مرکز ایمپلنت، جنس ایمپلنت، شرکت سازنده ایمپلنت، کشور تولید کننده ایمپلنت، جراحی های پیش از ایمپلنت و تعداد ایمپلنت دندان. حال بهتر است کمی در رابطه با ایمپلنت دندان برایتان توضیح دهیم.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع برند ایمپلنت دندان و هزینه آن می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

هزینه ایمپلنت
ایمپلنت دندان اغلب از سه قطعه تشکیل شده است. اولین بخش آن پایه ایمپلنت است که شبیه به یک پیچ است  و باید درون یک سوراخ از پیش ایجاد شده قرار بگیرد. جنس ایمپلنت دندان اغلب از جنس تیتانیوم است زیرا تیتانیوم خاصیت زیست سازگاری دارد و با بدن اغلب افراد واکنش آلرژیک نشان نمی دهد.

بخش دوم یک اباتمنت است که برای اتصال تاج دندان به ایمپلنت است و بخش سوم هم تاج دندان است که پروتز مصنوعی دندان نامیده می شود و ظاهر دندان را شبیه به یک دندان طبیعی می کند.

البته تاج دندان و اباتمنت باید پس از گذشت 3 الی 6 ماه انجام شود زیرا نیاز است ایمپلنت دندان با استخوان فک به صورت کامل جوش بخورد تا از استحکام کافی برخوردار شود. زمانی که ایمپلنت به خوبی درون استخوان فک کاشته می شود از ریشه طبیعی دندان هم مستحکم تر است و می توانید با آن مانند دندان طبیعی خود بر خورد کنید.کاربرد ایمپلنت دندان چیست ؟
در واقع هدف از ایجاد ایمپلنت دندان این است که از نظر ظاهر و از نظر عملکرد شبیه به دندان طبیعی باشد. ایمپلنت دندان در گروه دندان پزشکی زیبایی قرار می گیرد زیرا علاوه بر بهبود عملکرد دندان ها پس از ایمپلنت دندان اصلاح طرح لبخند برایتان انجام می شود، جذابیت چهره شما افزایش میابد و دیگر می توانید به راحتی در اجتماع حاضر شده و به راحتی لبخند بزنید.
 
با استفاده از ایمپلنت دندان می توانید جوانی و ساختار ظاهر خود را به خوبی حفظ کنید و از مواردی  و مشکلاتی که در اثر بی دندانی برای شما پیش آمده است دوری کنید. یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای فرد بی دندان پیش می آید مشکلات گوارشی است که به دلیل نداشتن  دندان در هنگام جویدن مواد غذایی پیش می آید. و البته مهم ترین عوارض نداشتن ایمپلنت دندان تحلیلی لثه و مشکلات استخوانی است که برای افراد در اثر جای خالی یک دندان پیش می آید.

مزایای ایمپلنت دندان نسبت به دیگر روش های مشابه
روش های مختلفی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها جای خالی دندان را پر کرد. روش هایی مانند دندان مصنوعی، بریج و ایمپلنت دندان. ایمپلنت دندان نسبت به دیگر روش های مشابه خود بسیار کاربردی و کارآمد است. در این بخش قصد داریم برخی از مزایای ایمپلنت دندان را برایتان شرح دهیم:
 
با کاشت ایمپلنت دندان از رشد باکتری های دهان و دندان در امان باشید.
زمانی که جای خالی دندان خود را با کاشت ایمپلنت دندان پر کنید می توانید سلامت دیگر دندان های طبیعی خود را تضمین کنید. یکی از مهم ترین دغدغه هایی که هر فردی با آن روبرو می شود حفظ بهداشت دهان و دندان است. زیرا زمانی که از ایمپلنت دندان استفاده می کنید نیازی به تراشیدن دندان های مجاور آن نیست و دندان هایی که در مجاور ناحیه ایمپلنت شده شما سلامت می ماند. دندان های ایمپلنت شده را می توان مانند دندان طبیعی نخ دندان کشید و می توان به راحتی دندان ها را مسواک کرد. مکانی که دچار بی دندانی شده است محل تجمع باکتری های دندانی می شود و زمانی که با ایمپلنت دندان جای خالی آن را پر میکنید از این تجمع باکتری به راحتی جلوگیری خواهید کرد. در نتیجه دیگر عفونتی در ناحیه ایمپلنت شده ایجاد نخواهد شد.با استفاده از کاشت ایمپلنت دندان می توانید سلامت استخوان فک خود را تضمین کنید.
با استفاده از کاشت ایمپلنت دندان می توانید از تحلیل استخوان فک جلوگیری کنید. زیرا با کاشت ایمپلنت درون فک، به مرور استخوان رشد کرده و با ایمپلنت دندان جوش خورده می شود. به مرور زمان استخوان فک رشد کرده و باعث ایجاد استحکام استخوان فک می شود. اما اگر از دندان مصنوعی استفاده کنید دیگر چیزی مانند ایملپنت دندان نمی تواند جای خالی ریشه دندان را پر کند. به مرور زمان استخوان فک به دلیل نداشتن ریشه دندان می تواند تحلیل رفته و شکل طبیعی خود را  از دست بدهد.

کاشت ایمپلنت دندان باعث می شود با بیماری های لثه خداحافظی کنید و به سلامت لثه برسید.
در صورتی که به جای دندان از دست رفته ایمپلنت دندان کاشت کنید دیگر نباید نگران بیماری لثه باشید. یکی از مزیت های مهم این روش جلوگیری از ابتلا به بیماری های لثه ای است. زمانی که دندانی را از دست بدهید محل خالی شده دندان ناحیه ای برای تجمع باکتری ها و رشد آن ها است و به مرور دچار بیماری های لثه ای می شوید.

در صورتی که لثه شما از قبل بیمار باشد و ایمپلنت را درون لثه بیمار کاشت کنید باعث می شود تمام بیماری هایی که دندان طبیعی دچار آن می شود ایمپلنت نیز دچار آن بیماری ها شود. به همین علت میزان سالم بودن استخوان فک و لثه در زمان کاشت ایمپلنت و پس از آن می تواند تاثیر زیادی بر موفقیت کاشت ایمپلنت داشته باشد. 

با پر کردن جای خالی دندان خود با ایمپلنت دندان استحکام و طول عمر دندان خود را تامین کنید.
ایمپلنت ها چون از جنس تیتانیوم یا زیرکونیا هستند دارای استحکام بسیار زیادی بوده و به هیچ عنوان خورده نمی شود. احتمال اینکه تیتانیوم را بدن انسان پس بزند بسیار کم است زیرا دارای سازگاری بسیار بالایی با بدن انسان است.

احتمال شکستگی  ایمپلنت دندان بسیار کم است. از ایمپلنت دندان نیز باید مانند دندان طبیعی مراقبت کنید و در صورتی که سلامت ناحیه ایمپلنت شده را تضمین کنید دوام و طول عمر بالایی را در ایمپلنت خود تجربه می کنید. 98 درصد از ایمپلنت هایی که کاشته می شود با موفقیت روبرو می شود و تا پایان عمر ممکن است بدون هیچ گونه عوارض ایمپلنت درون استخوان فک باقی بماند. بهتر است به صورت ماهیانه به دندان پزشک متخصص خود مراجعه کنید تا در صورتی که مشکلی پیش آمد بسیار سریع درمان شود و آسیبی به ایمپلنت دندان نرسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

تازه‌ها