سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
اجرای طرح کتاب‌پارک در 110 پارک تهران

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح «کتاب‌پارک» گفت: قرار است در هر منطقه 5 پارک تحت پوشش این طرح قرار گیرند و مربیان هر روز در این 110 ایستگاه یک کتاب را برای بچه‌ها قرائت می‌کنند.

سیدعلیرضا فاطمیان‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره برنامه‌های کتابخوانی این سازمان، گفت: سیاست‌های ما در بحث کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی توجه ویژه به کودکان و نوجوانان است، در این زمینه ترغیب آن‌ها به مطالعه با توجه به اینکه در فصل تابستان قرار داریم از اولویت‌های برنامه‌ریزی ما بوده است.
 
وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که در فصل تابستان اجرا می‌شود؛ طرح کتاب‌‌پارک است که به دلیل ظرفیت بسیار خوب پارک‌ها در شهر تهران و استقبال خانواده‌ها از پارک‌ها قرار است در تمام مناطق شهر تهران اجرایی شود.
 
فاطمیان‌پور با بیان اینکه قرار است طرح کتاب‌‌پارک در مراکز تجمع عمومی برگزار شود، عنوان کرد: اکنون زمان اوقات فراغت کودکان و نوجوانان است و ما تلاش کردیم از این ظرفیت برای جذب خانواده‌ها و کودکان به کتابخوانی استفاده کنیم.
 
وی یادآور شد: در این زمینه قرار است در هر یک از مناطق 22 گانه شهر تهران، 5 پارک تحت پوشش این طرح قرار گیرند و به تناسب توان هر پارکی این طرح اجرایی شود.
 
فاطمیان‌پور با اشاره به جزئیات اجرای طرح کتاب‌‌پارک توضیح داد: در این طرح جمعی از مربیان کتابخوانی هر روز یک کتاب را می‌خوانند و همان کتاب با تخفیف ویژه در غرفه طرح به مردم فروخته می‌شود.
 
به گفته وی، تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه و کتابخوانی در قالب طرح‌های مختلف از جمله اقداماتی است که معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دنبال می‌شود که امیدواریم در ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها