یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۲
کتابخانه های عمومی باید به عنوان دانشگاه های مردمی توسعه یابند

دکتر مهردخت وزیرپور در حاشیه برگزاری چهارمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار، بر لزوم توسعه کتابخانه های عمومی به عنوان دانشگاه های مردمی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دکتر مهردخت وزیرپور مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: خوشبختانه تمام مسئولان کشور این نیاز را حس می کنند که برای پیشرفت کشور باید کتابداری و کتابخوانی توسعه پیدا کند و از همه ظرفیت ها در این زمینه استفاده شود.

دکتر وزیرپور برگزاری دوره های آموزشی برای کتابداران را لازمه تحقق این امر مهم عنوان نمود و گفت: ارائه خدمات مناسب و بهینه در کتابخانه های عمومی در گرو استمرار این دوره های آموزشی خواهد بود.

وی تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات را مهمترین ثمره این دوره ها دانست و تاکید کرد: با برطرف شدن کمی ها و کاستی ها شاهد آثار مثبت فراوانی خواهیم بود که به توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی می انجامد.

این استاد دانشگاه افزود: با توجه به عصر فن آوری و توسعه ارتباطات، کتابداران باید با تقویت بنیه علمی و به روز بودن، رضایت مراجعه کنندگان را جلب کنند و حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: همه کتابداران بتوانند از مباحث مطرح شده در این دوره ها استفاده کنند تا پشتوانه علمی و تجربی حداکثری را برای انجام رسالت خود داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها