جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۵
قله‌های موسیقی با دانش و کتاب فتح می‌شود

محسن یگانه، نوازنده گیتار و خواننده پاپ که در بیست‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر اجرا دارد، گفت که برای پیشرفت در کار هنری‌اش کتاب‌های حوزه موسیقی را مطالعه می‌کند. وی لحظات شکل‌گیری اوج هنر را با دانش و کتاب مرتبط دانست.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، یگانه دوشنبه، 28 بهمن در دو سانس 18:15 و 21:30 در بیست‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر در برج میلاد به همراه گروهش، کنسرت موسیقی پاپ اجرا می‌‌کند.
 
وی که در بخش جنبی جشنواره به هنرنمایی می‌پردازد، درباره مفهوم اوج در موسیقی گفت: موسیقی مرز وحدّی ندارد و من هرچقدر که بیشتر با مفاهیم موسیقی آشناتر می‌شوم، آن‌را عظیم‌تر و وسیع‌تر از آنچه که بشود تصور کرد می‌بینم و به ‌نظرم قله‌های موسیقی فتح نشدنی هستند.

یگانه اظهار کرد: من به‌طور آکادمیک موسیقی نخواندم، ولی تا آن‌جا که توانستم کتاب‌های هارمونیک، ریتم، فواصل و تاریخچه موسیقی را مطالعه کرده‌ام. به‌نظرم برای پیشرفت در حرفه‌ام  و رسیدن به نقاط اوج هنری لازم است که از مطالعه و کتاب دوری نکنم.

وی همچنین با انتقاد از شیوه دسته‌بندی و برنامه‌ریزی گروه‌های موسیقی در این جشنواره گفت: متاسفانه مسوولان به موسیقی پاپ مانند یک مسکن یا یک فرزند ناخلف نگاه می‌کنند. در حالی که موسیقی پاپ طرفداران خودش را دارد و بهتر بود که به ‌جای بخش جنبی، بخش رقابتی جشنواره را به اجرای کنسرت‌های پاپ اختصاص می‌دادند. 

یگانه ابراز امیدواری کرد که حاصل دیده‌ها، شنیده‌ها و سختی‌های این دوره از جشنواره موسیقی کتاب شود تا به‌عنوان یک تجربه‌ مکتوب در دسترس علاقه‌مندان موسیقی قرار گیرد. 

بیست‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر 24 بهمن تا یکم اسفند امسال برگزار می‌شود./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها