سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶
اعلام موضع سخنگوی قوه‌ قضائیه درباره توقیف برخی سکو‌های اینترنتی

سخنگوی قوه قضاییه، درباره توقیف برخی سکو‌های اینترنتی گفت: تاکنون چنین دستوری مبنی پر پلمب اماکن یا واحد‌های متخلف صادر نکرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری درباره اینکه اخیرا برخی کارکنان سکو‌ها در فضای مجازی به انتشار تصاویر نامناسب از وضعیت بانوان شاغل بدون حجاب کرده‌اند که برخورد‌هایی نیز از قبیل پلمب و توقیف فعالیت با آن‌ها انجام شده است و آیا این برخورد‌ها با تایید و مجوز قوه قضاییه انجام شده و پرونده فضایی برای آنان تشکیل شده است یا خیر؟ اظهار کرد: رعایت قوانین و احترام به آن، جزو وظایف آحاد جامعه و نشانه فرهیختگی و مدنیت‌پذیری افراد است.
 
وی افزود: حجاب نیز جزو همین قوانین مترقی و مورد احترام آحاد جامعه مسلمان ایران در طول قرن‌های متمادی بوده است.
 
ستایشی با تاکید بر اینکه متاسفانه اخیرا چند سکوی داخلی در اقدامی نامناسب و خلاف قانون دست به انتشار تصاویری زدند که مورد نکوهش جامعه و خلاف فرهنگ بومی ما بود، بیان کرد: پرونده قضایی برای این سکو‌ها در واحد‌های قضایی مربوطه در قوه قضاییه تشکیل شده و دستگاه قضایی به صورت جدی و محکم در راستای انجام وظایف قانونی و صیانت از حقوق فرهنگی مردم و حراست از پایه‌های تمدنی آنان با حساسیت این مساله را دنبال خواهد کرد.
 
سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد: اگر پلمب یا توقیف‌هایی در این زمینه صورت پذیرفته است بدون اطلاع و صدور دستور مربوطه از سوی قوه قضاییه بوده و تاکنون چنین دستوری مبنی پر پلمب اماکن یا واحد‌های متخلف صادر نکرده‌ایم.

منبع: میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها