چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
کتاب «شیر آسیایی» منتشر شد

کتاب «شیر آسیایی» به قلم علی گلشن از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب از مجموعه ۵ جلدی «حیات وحش ایران» است و به معرفی تعدادی از حیوانات وحشی می‌پردازد.

کتاب «شیر آسیایی» به نویسندگی علی گلشن ابتدا به معرفی ویژگی‌های شیر آسیایی می‌پردازد و در پایان با روایت تصاویر، توضیح‌های بیشتری درباره زیستگاه این حیوان ارایه می‌دهد.

علی گلشن، فریبرز حیدری و علیرضا شهرداری عکاسی تصاویر این کتاب را برعهده داشتند.

در خلاصه پشت جلد کتاب آمده است: «همه ما از کودکی با شیرها و قدرت و شجاعت آنها آشنا شده‌ایم. گاهی بزرگ‌ترها از شیرهای قصه‌ها برای‌مان گفته‌اند و گاهی در کارتون‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌ها تصویر این گربه‌سان بزرگ و زیبا را دیده‌ایم.»

در این کتاب نخست ردپای شیر را در فرهنگ ایران دنبال می‌کنیم. سپس با اعضای گروه گربه‌های بزرگ و ویژگی‌های ظاهری، محل زندگی و پراکندگی شیر آسیایی آشنا می‌شویم. در ادامه نکته‌هایی درباره تغذیه، شکار و خلق و خوی شیرها می‌خوانیم و در پایان با رفتارهای دوران تولیدمثل و فعالیت‌هایی برای بازگشت دوباره شیرها به ایران آشنا می‌شویم.

ببر هیرکانی، گرگ خاکستری، یوزپلنگ آسیایی و گوزن زرد ایرانی دیگر حیواناتی است که مجموعه «حیات وحش ایران» سراغ آنها رفته است.

کتاب «شیر آسیایی» با جلد سخت به قیمت ۳۷هزار تومان در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه از سوی انتشارات کانون پرورش فکری برای گروه سنی نونگاه (بالای ۱۲ سال) منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها