دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
چاپ چهار کتاب قصه فاخر فرهنگ شهروندی برای کودکان شیرازی

چهار کتاب قصه فاخر با موضوعات مختلف شهروندی ویژه گروه‌های مختلف سنی کودک توسط معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اعلام این خبر، گفت: در ادامه‌ چاپ کتاب‌های آموزش فرهنگ شهروندی به کودکان در قالب شعر و داستان در سال گذشته، جلد دوم این کتاب‌ها در فروردین ۱۴۰۰ به چاپ رسیده است که در مناسبت‌های زمانی و موضوعی در اختیار کودکان شیرازی قرار خواهد گرفت.
 
فرزاد صدری با تأکید بر لزوم آموزش فرهنگ شهروندی از سنین کودکی و از بستر خانواده، تشریح کرد: کتاب‌ها توسط نویسندگان مطرح حوزه ادبیات کودک قصه‌پردازی شده و تصویرگری آنها نیز با جدیدترین و جذاب‌ترین روش‌های تصویرسازی هنری انجام گرفته است.
 
وی گفت: با توجه به اهمیت آموزش فرهنگ آپارتمان‌نشینی به ویژه برای کودکان، جلد اول کتاب «کوچی و ماجراهایش» در قالب شعر برای گروه سنی «الف و ب» در ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسید.

به گفته صدری، کوچی و ماجراهایش یک مجموعه ۵ جلدی با موضوعات فرهنگ آپارتمان‌نشینی، فضای سبز، محیط زیست و هوای پاک، ایمنی و آتش‌نشانی، فرهنگ ترافیک و حمل و نقل است که رودابه حمزه‌ای شاعر و فائزه تقی‌زاده تصویرگر آن است.
 
وی ادامه داد: همچنین جادوی سیاه آشغال خور نیز با موضوع پسماند و بازیافت به نویسندگی الهام مزارعی و تصویرگری لیلا حیدری برای گروه سنی «ب» به چاپ رسیده است. پیش‌تر جلد اول این کتاب با عنوان جادوگران شهرآشوب با موضوع حفظ و نگهداری از اموال عمومی شهر چاپ شده بود و جلد سوم نیز با عنوان «آتشخوارهای جادو شده» با محوریت آشنایی کودکان با  نکات ایمنی و آتش‌نشانی تا پایان بهار ۱۴۰۰ به چاپ خواهد رسید.
 
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: جلد دوم مجموعه داستانی «ماجراهای غولی غولا و سروناز» نیز  با موضوع هوای پاک منتشر شده است. جلد اول این مجموعه سال گذشته با محوریت آشنایی کودکان با پرداخت عوارض و مشارکت در ساختن شهری زیبا، ویژه گروه سنی «ب» به چاپ رسیده بود. جلد سوم این مجموعه نیز با موضوع همسایه‌مداری با عنوان «غول همسایه آزار» در دست چاپ و انتشار است. مجموعه «غولی غولا و سروناز» توسط فاطمه فروتن اصفهانی، نوسینده خوب حوزه کودک و نوجوان در شیراز نوشته شده و لیلا حیدری نیز تصویرگری آن را بر عهده داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها