دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
برگزاری نخستین دوره مجازی «مشاوره کتابدار» با همکاری اداره کل پژوهش

سیدباقر میرعبداللهی از برگزاری اولین دوره‌ آموزش مجازی «مشاوره کتابدار» با همکاری اداره کل پژوهش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل تامین منابع نهاد با اشاره به برگزاری اولین «دوره مجازی مشاوره کتابدار» گفت: با توجه به شرایط موجود و با موافقت دبیرکل محترم نهاد، دوره‌های مشاوره کتابدار به‌صورت مجازی و از طریق سامانه آموزش مجازی اداره کل پژوهش از نیمه اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد شد.
 
مدیرکل تامین منابع نهاد با اشاره به بازخوردهای مثبت برگزاری دوره‌های آموزشی «مشاوره کتابدار» از سوی کتابداران شرکت کننده، افزود: به واسطه استقبال کم‌نظیر کتابداران و به‌منظور استفاده حداکثری کتابدارانی که موفق به حضور در دوره‌های قبلی مشاور کتابدار نشدند، این دوره‌ها به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد و کتابدارانی که در دوره‌های قبلی شرکت نکرده‌اند، می‌توانند از تاریخ مذکور درخواست خود را برای شرکت در این دوره اعلام کنند.
 
وی در ادامه به سرفصل‌های پیش‌بینی شده در این دوره اشاره کرد و گفت: برای این دوره ۲ سرفصل موضوعی پیش‌بینی شده که شامل «تجربه‌های خواندن ۱» و «داستان‌های عامه‌پسند ایرانی (مضمون و فرم)» است. محتوای تولیدی به صورت فایل تصویری در سامانه آموزش الکترونیکی نهاد بارگزاری می‌شود.
 
میرعبداللهی در پایان خاطرنشان کرد: سرفصل‌های دوره‌های دوم تا پنجم نیز پیش‌بینی شده و پیگیری‌های لازم برای تولید محتوای آن دوره‌ها در حال انجام است که به تناوب زمانی تا آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 
گفتنی است دوره‌های آموزشی «مشاوره کتابدار» نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پیش از این به‌صورت حضوری و در شهرهای اردبیل، دزفول، ساری، تنکابن، شیراز، بندرعباس، مشهد، تبریز و اهواز برگزار شده‌است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها