یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
اینجا کتاب‌ها بی‌قیمت هستند/ درباره کتابفروشی فیزیکی آمازون در ایالت نیوجرسی

آخرین کتابفروشی آمازون در ایالت نیوجرسی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که در این گزارش به طور خلاصه به آن‌ها پرداخته شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نورث‌جرسی(northjersey)، آمازون بزرگترین خرده فروش آنلاین در جهان از سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری قابل توجهی در حوزه فروش کتاب از طریق اینترنت صورت داده است و این سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر به تاسیس کتابفروشی‌های واقعی منجر شده است.

کتابفروشی‌های واقعی آمازون که از سوی خودشان کتابفروشی‌های فیزیکی نام گرفته است در ایالت‌های مختلف آمریکا یکی پس از دیگری در حال افتتاح است که یکی از آخرین نمونه های آن کتاب فروشی ایالت نیوجرسی است.
به نوشته روزنامه مشهور این ایالت کتاب فروشی مذکور دارای ویژگیهای منحصر به فردی است که در زیر به طور خلاصه به آنها پرداخته می شود:

یک معامله بزرگ
طبق ادعای آمازون این کتابفروشی در ایالت نیوجرسی که کتاب فروشی پاراموس نامگذاری شده است یکی از فروشگاه‌های قرن جدید محسوب می‌شود. آنها می‌گویند در این کتاب فروشی به گزینه های تجارت و بازرگانی و معاملات بین اصناف مربوط به تولید کتاب فکر شده است. به گفته مسئولان آمازون این کتاب فروشی انقلاب جدیدی در عرصه خرده‌فروشی کتاب ایجاد خواهد کرد.

پولی دریافت نمی‌شود
در این فروشگاه جدید آمازون پول نقد برای فروش کتاب‌ها دریافت نمی‌شود. تمام بهای کتابها به صورت آنلاین از طریق برنامه‌ها و سایت‌های آمازون پرداخت می‌شود.

اینجا کتابها بی‌قیمت هستند
بر خلاف تمام کتابفروشی‌های سنتی که در سراسر جهان وجود دارد در این کتابفروشی جدید تحت نظارت آمازون روی جلد کتاب‌ها قیمت آنها درج نشده است چون مشتری‌ها باید قیمت ها قبلاً از سایت آمازون مشاهده کرده باشند. اگر مشتری‌ها برنامه آمازون را در گوشی‌های تلفن همراه خود نصب کرده باشند با بارکدخوان آن می‌توانند از قیمت کتاب‌ها در محل کتاب فروشی اطلاع پیدا کنند.

انتخاب کتاب براساس امتیاز
در سایت آمازون کاربران به کتاب‌های محبوب خود مثل سایت های سینمایی امتیاز می‌دهند و مشتری‌ها نیز می‌توانند طبق امکان جدید آمازون در این کتابفروشی کتاب‌ها را بر اساس این امتیازها خریداری کنند. البته شاید بعضی‌ها کلاً به این امتیازها اعتقادی نداشته باشند ولی خب خیلی‌ها هم ترجیح می‌دهند بر اساس علایق و سلایق دیگران کتاب بخوانند.


تنها کتاب فروشی نیست
یکی از آخرین شعبه‌های کتابفروشی آمازون در ایالت نیوجرسی تنها یک کتاب فروشی محسوب نمی‌شود بلکه محصولات دیجیتالی مخصوص کتاب‌خوانی عرضه شده توسط آمازون را نیز می‌فروشد. دستگاه‌های جدید کتابخوان کیندل را می‌توانید در این فروشگاه پیدا کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها