سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۴
فیلمنامه «زخم باز» در بازار نشر

فیلمنامه «زخم باز» نوشته هادی حسینی نژاد از سوی نشر افراز منتشر شد.

هادی حسینی نژاد به  خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره فیلمنامه «زخم باز» گفت: این فیلمنامه داستانی واقعی دارد و این حقیقت را بازگو می‌کند که ممکن است رویدادهای تلخ روی ریل تلخی ادامه پیدا کنند و به فاجعه ختم شوند. به عبارت دیگر «زخم باز» می‌خواهد بگوید زندگی واقعی‌تر از آن است که بخواهیم در آن به شانس و اقبال دل خوش کنیم.

این خبرنگار و روزنامه‌نگار ادبی با بیان این‌که این فیلمنامه یک اثر تراژیک است، افزود: داستان حول محور زنی به نام فروغ پیش می‌رود؛ مادری که محکوم است به فداکاری، مسئولیت و عشق. او از این مفاهیم دست نمی‌کشد و این تکرار سختی و تباهی‌ست.

نویسنده مجموعه شعر «دردی به نام من» یادآور شد: فکر نوشتن این فیلمنامه از طرح این سوال آغاز شد که مهر مادری تا چه اندازه می‌تواند منجر به شهامت و فداکاری شود و این‌که یک مادر وقتی یک بازی باخت-باخت را پیش روی خود می‌بیند، چطور به خود جسارت می‌دهد بد را به بدتر ترجیح دهد. به همین دلیل این کتاب تقدیم شده به مادرانی که بین بد و بدتر، بد فرزندانشان را می‌خواهند.

وی همچنین درباره انتخاب قالب فیلمنامه برای روایت این داستان گفت: برای نوشتن این فیلمنامه در ابتدا ذهنم مصور بود و به مراتب در هر مرحله واضح و عینی می‌شد، به همین دلیل تبدیل به فیلمنامه‌ای ساده و بی‌تکلف شده است.

حسینی‌نژاد درباره امکان اجرای سینمایی «زخم باز» توضیح داد: از سال 90 که کار نگارش انجام شد، آن را به چند کارگردان و تهیه کننده شناخته شده پیشنهاد دادم. آن‌طور که از کلام و رفتارشان برمی‌آمد از کار راضی بودند اما حرف‌شان بودجه نداشتن بود. به هرحال ورود به عالم سینما مناسباتی دارد که من نه از آنها سردرمی‌آورم و نه علاقه‌ای به پی گیری آن دارم، اما از این‌که «زخم باز» فیلمنامه شد پشیمان نیستم، به ویژه حالا که در قالب کتاب منتشر شده و توانسته‌ام تا حدی آن را به سامان برسانم.

فیلمنامه «زخم باز» نوشته هادی حسینی‌نژاد در 96 صفحه، با شمارگان 330 نسخه، به قیمت  6 هزار و 600  تومان از سوی نشر افراز به کتابفروشی‌ها راه یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها