شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۰
روایتی تازه از آتش‌سوزی مسجد جامع کرمان در یک رمان

رمان «تا اطلاع ثانوی مسجد تعطیل است» نوشته عباس میرزایی، نویسنده ساکن استان کرمان از سوی نشر «گرا» منتشر می‌شود. محور اصلی این رمان که برای مخاطب نوجوان نوشته شده، نگاه به برخی وقایع 24 مهر 1357 و موضوع آتش‌سوزی در مسجد جامع کرمان است.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، میرزایی گفت: در این داستان سعی شده تا روایت و نقل‌وقول‌ها ساده‌ نوشته شوند.
 
وی با یادآوری حوادث مسجد جامع کرمان گفت: در روز چهلم شهدای 17 شهریور تهران و نخستین سالگرد شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی، روز ۲۴ مهر ۱۳۵۷، حدود ۲۰ هزار نفر از مردم کرمان برای بزرگداشت آن‌ها، به دعوت علما و روحانیون کرمان در مسجد جامع این شهر اجتماع کرده بودند. در این روز بازار و مغازه‌ها تعطیل شده بودند. در این میان، حدود ۳۰۰ نفر از ساکنان زاغه نشین، با در دست داشتن چوب و میله آهنی و شعار دادن به نفع شاه، ساعت 11 و 30 دقیقه هنگامی که یکی از روحانیون مشغول سخنرانی بود، به مسجد حمله کردند و آن‌جا را به خاک و خون کشیدند.
 
میرزایی گفت: سعی کردم داستان را از قول دو نوجوان که درگیر واقعه و در صحنه هستند و در تظاهرات قبل و بعد از آن شرکت داشته‌اند، روایت کنم تا برای نوجوانان جذابیت داشته باشد.
 
عباس میرزایی متولد 1339 ساکن استان کرمان است. 

وی از سال 1385 تاکنون 23 عنوان کتاب مانند رمان‌های «پایان برادری» و «زمان در 74 مکان خاورمیانه» از سوی نشر ودیعت و همچنین «نبردهای پیروزی» و «نبرد کرخه کور» از سوی نشر سوره مهر را منتشر کرده است.
 
رمان «تا اطلاع ثانوی مسجد تعطیل است» در 120 صفحه به‌زودی از سوی نشر گرا در استان کرمان با قیمت سه‌هزار و 200 تومان منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط