سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۵
«مینا و پلنگ» از حسن احمدی به چاپ رسید

«مینا و پلنگ» کتابی از حسن احمدی است، که به تازگی به چاپ رسیده و تصویرگری آن بر عهده‌ی پژمان رحیمی زاده بوده است.

ایبنا نوجوان: «مینا و پلنگ» داستانی از حسن احمدی،‌ نویسنده‌ی کودک و نوجوان است که به دست نشر امیر کبیر به چاپ رسیده. این داستان، بر اساس رویدادی واقعی نوشته شده که دو سال پیش در روستای کندلوس به وقوع پیوسته است.

داستان این کتاب حول زندگی دختری روستایی و یک پلنگ می‌گذرد. این دختر به پلنگی علاقه‌مند می‌شود و اتفاقاتی برای آن‌ها می‌افتد که در داستان آمده. نویسنده برای نوشتن این داستان تعدادی مصاحبه از اهالی آن روستا را خوانده و با توجه به گزارش‌های حول این موضوع، این رویداد را را در قالب یک داستان تخیلی به نگارش در آورده.

در این کتاب می‌خوانید: «مینا در جنگل، میان درخت‌ها در جست و جوی پلنگ بود. باز جلوتر رفت. با خود می‌گفت: با من لجبازی می‌کنی؛ قایم شدی پیدات نکنم؛ بلندتر، و طوری که انگار پلنگ همان اطراف است و صدایش را می‌شنود، گفت: می‌گم دیگه توی ده نیا! باور کن اونا خیلی بی‌رحم هستن. می‌خوان تو را بکشن! بغض مینا ترکید و با گریه گفت: نمی‌دونم چرا فکر می‌کنن تو گوسفندها را کشتی، کار تو که نیست؛ پلنگ از پشت درختی بیرون آمد. مینا ترسید،‌اما زود بر ترسش غلبه کرد. پلنگ غمگین‌تر از مینا بود. مینا صورتش را پاک کرد تا پلنگ متوجه اشک‌هایش نشود. گفت: کجا بودی؛ خیلی دنبالت گشتم! پلنگ آرام ایستاده بود. صدای باد در جنگل می‌پیچید. حیوان بزرگی از پشت درخت‌ها بیرون آمد. مینا با دیدن حیوان، در همان نگاه اول او را شناخت. اهالی روستا‌ بارها گفته‌ بودند که گرازها خطرناک هستند و این روزها کسی به جنگل نرود»

 این کتاب ۸۷ صفحه‌ای با شمارگان سه هزار نسخه و به بهای دو هزار تومان وارد بازار کتاب شده است.
 
حسن احمد متولد 1338 ميانه است. اين داستان‌نويس و روزنامه‌نگار در تهران ديپلم گرفت و دارای مدرک کارشناسی فیلم سازی از دانشکده صدا و سیماست. نخستین داستان وی در سال 1360 در مجله زن روز منتشر شد. احمدی، اکنون در عرصه‌ی تهیه کنندگی، کارگردانی، مجلات کودک و نوجوان و داستان نویسی فعالیت می‌کند. از آثار این نویسنده می‌توان به «خاطر پرنده‌ها» و «تک‌درخت سیب» اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط