نیما افشار نادری، درباره ضرورت راه‌اندازی پایگاه اینترنتی «پندار بازار» اظهار کرد که هدف ما تقدیم کردن تجربه ورق زدن کتاب در کتابفروشی آنلاین است.
تجربه ورق زدن و لذت مطالعه تازه‌های نشر با «پندار بازار» فراهم شد

نیما افشار نادری، مدیر پایگاه اینترنتی «پندار بازار» در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره فعالیت این پایگاه فرهنگی و هنری اظهار کرد: «پندار» با هدف پرداختن به موضوعات فرهنگی و هنری در سال 79 راه‌اندازی شد. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و دانشی که برای ترویج کتاب طی چند سال گذشته زاده شده، همراه با تجربیات ما در زمینه اطلاع‌رسانی فرهنگی و هنری، موجب شد تا بتوانیم طرحی برای افزایش آمار مطالعه فراهم کنیم. نتیجه این طرح عضویت یک‌صد‌هزار نفر در این پایگاه بود. 

ارسال کتاب در کمترین زمان به مخاطب
وی در بیان اهداف این طرح نیز اظهار کرد: با هدف دسترسی آسان مخاطبان «پیشخوان» به کتاب، سیستم پخشی نو طراحی شد که ترکیبی از روش شعب و انبارداری است. دو فروشگاه پیشخوان کتاب در کرمان و گیلان راه‌اندازی شده است که می‌توانند انبارهای ویترین‌داری باشند و روند ارسال کالا را تسهیل کنند‌ و هزینه ارسال را کاهش دهند. افزایش شعب این فروشگاه‌ها در برنامه درازمدت ما قرار دارد. 

افشار نادری افزود:‌ پایگاه اینترنتی «پنداربازار» از دل این ایده‌ بیرون آمد و تصمیم داریم با همکاری مراکز مختلفی این ایده را دنبال کنیم. هدف آن نیز ارسال کتاب در کمترین زمان به دست مخاطب است. برای دستیابی به این هدف، علاه بر مطالعه و کسب دانش انبارداری، نیازمند روزآمدی هستیم تا بتوانیم کتاب‌های تازه منتشر شده را همزمان با خیابان انقلاب تهران در سریع‌ترین زمان به اطلاع و دست مخاطب شهرستانی برسانیم. 

همکاری 25 ناشر با «پیشخوان»
مدیر پایگاه اینترنتی «پندار بازار» در ادامه با اشاره به همکاری ناشران با «پبشخوان» گفت: در ابتدای کار به‌طور مستقیم با بیش از ۲۵ نشر از جمله قطره، ماهی، مثلث، آموت، نون، چکه، بوتیمار، شهر قلم، به‌نگار، کوله‌پشتی، روشنگران، مطالعات زنان، ایران‌بان، افکار، آمه، پژواک، دات، شورآفرین، گل‌آذین، فرهنگ جاوید، حوض نقره و همشهری همکاری می‌کنیم. علاوه بر این ناشران، مراکز پخش موسیقی و مراکز پخش کتاب هم به‌ویژه پخش کتاب ققنوس ما را حمایت کردند.

وی در پایان با اشاره به روش‌های خرید از پایگاه «پندار بازار» اظهار کرد: با استفاده از پایگاه اینترنتی «پنداربازار» و همه انواع کارت‌های شتاب این امکان فراهم خواهد شد که مخاطب از یک پایگاه اینترنتی خرید و از نزدیک‌ترین مرکز به محل زندگی خود کتاب را دریافت کند. علاوه بر این، مخاطبان می‌توانند در پایگاه درباره هر کتابی اظهارنظر کنند. هدف ما تقدیم تجربه ورق زدن کتاب در کتابفروشی آنلاین است.

کد مطلب : ۲۰۳۷۶۵
https://www.ibna.ir/vdcaienum49nw01.k5k4.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401