دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
نیشابور برای پیکر محمدعلی اسلامی‌ندوشن آغوش می‌گشاید

خراسان‌رضوی - دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خراسان رضوی گفت: شهر عالم و مشاهیرپرور نیشابور برای استاد بزرگ ادبیات مرحوم محمدعلی اسلامی ندوشن آغوش گشوده و در روز پنجشنبه هفته جاری مراسم تشییع و خاکسپاری باشکوهی برای وی برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب (ایبنا) در مشهد، محمدحسین زاده گفت: نیشابور سرای مشاهیر بزرگ ادب پارسی میزبان پیکر استاد بزرگ ادبیات مرحوم محمدعلی اسلامی ندوشن است بر این اساس مقرر شد تا روز پنجشنبه دوم آذرماه، مراسم تشییع و خاکسپاری آن مرحوم، به جلالت نام و اعتبارش در باغ مشاهیر نیشابور برگزار شود.

دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خراسان رضوی در تشریح این مراسم افزود: پیکر استاد ندوشن بعد از گذشت یکسال و نیم از فوت ایشان به ایران بازگشت و طی برنامه‌ریزی انجام گرفته و همراهی خوبی که مسئولان نیشابور داشتند، این مراسم پنجشنبه این هفته در نزدیکی آرامگاه عطار برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: از آنجا که قرار است پیکر استاد ندوشن در شهرستان های دیگری نیز تشییع شود، تاریخ‌های متعددی برای خاکسپاری پیکر ایشان گفته شده بود که در نهایت با هماهنگی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور و استان؛ ساعت ۸ صبح روز ۲ آذرماه برای تدفین پیکر استاد اسلامی ندوشن در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی این مراسم با حضور اساتید حوزه ادبیات و دوستداران ایشان برگزار خواهد شد.

حسین زاده خاطر نشان کرد: از زمان فوت مرحوم اسلامی ندوشن سنگ مزاری برای ایشان در باغ مشاهیر نزدیکی آرامگاه عطار نیشابوری در نظر گرفته شده بود و پیکر آن مرحوم در همین محل به خاک سپرده خواهد شد.

محمدعلی اسلامی نُدوشن اردیبهشت ۱۴۰۱ در کانادا فوت کرد، حال بعد از گذشت بیش از یک سال پیکر او صبح یکشنبه، ۲۸ آبان به ایران بازگشت تا بعد از برگزاری مراسم تشییع، در خاک مردان سترگ، نیشابور و در جوار مشاهیر ادب پارسی آرام گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها