دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴
 آموزش شعر و داستان در کردستان

کردستان - مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری کردستان با اشاره به پذیریش هنرجو در ۲۶ رشته هنری به همت حوزه هنری کردستان گفت: آموزش شعر و داستان به دو زبان کُردی و فارسی از جمله این رسته‌های هنری و ادبی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سنندج، ویدا امینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: حوزه هنری با رویکرد شناسایی، جذب و آموزش علاقه مندان به فراگیری رشته‌های هنری با بهره‌مندی از اساتید مجرب و شناخته شده استان، در ۲۶ شاخه هنری رشته‌های تجسمی، نمایش، موسیقی و آفرینش‌های ادبی هنرجو می‌پذیرد.

وی با معرفی رشته‌های آفرینش‌های ادبی گفت: در این بخش آموزش شعر و داستان در ۲ بخش کُردی و فارسی، فن مصاحبه و خبرنگاری پیش بینی شده است که اساتیدی همچون محمد رضا کلهر و امجد ویسی در کنار اساتید مطرح کشوری هدایت کلاس‌ها را برعهده دارند.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری کردستان با اشاره به رشته‌های بخش هنرهای تجسمی افزود: این بخش در ۹ رشته هنری شامل طراحی و نقاشی، تذهیب، خوشنویسی نستعلیق و شکسته نستعلیق و خوشنویسی با خودکار، نگارگری، نقاشی خط، عکاسی، کاریکاتور، خلاقیت و نقاشی کودک و سیاه قلم با بهره مندی از حضور اساتیدی همچون مهدی ضیاء الدینی، گلاله خالدی، آشنا سید زاهدی، زبیر سعیدی، کاوه شاه مرادی، فایق خالدی، آریان نصراللهی، وجید امینی و فرنوش درخشانی برگزار می‌شود.

امینی، آموزش ویولون، تار، سه تار، تنبک، سنتور و پیانو با بهره مندی از حضور اساتید هیوا رحمانی، پویا ورزیری، فواد حسین پناهی و پویا نیک منش را از رشته های بخش موسیقی حوزه هنری اعلام کرد.

وی ادامه داد: در بخش هنرهای نمایشی شامل بازیگری تئاتر، نمایشنامه نویسی، کارگردانی، طراحی صحنه، فن بیان و گویندگی اساتید، فردین قادری، صابر نیک بخت، شهرام میرزایی و مازیار قبادی به عنوان مدرس حضور دارند.

وی گفت: از مزایای این دوره ها در کنار کمک به حضور تمام علاقه مندان با تعیین شهریه متناسب، اعطای گواهی حضور برای تمام هنرجویان، امکان بهره مندی هنرجویان با ارائه کارت شناسایی صادره از تماشای فیلم در پردیس سینمایی بهمن سنندج به صورت رایگان و برگزاری کارگاه‌های تخصصی رایگان با بهره‌مندی از اساتید مطرح کشوری است.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری کردستان با بیان اینکه تمام دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی در زمان ثبت نام می‌توانند از ۲۰ درصد تخفیف شهریه بهره‌مند شوند، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده بزودی و با افتتاح پردیس سینمایی نایسر، کلاس های آموزشی هنر در این محله نیز توسط حوزه هنری برگزار می شود، که فراخوان آن متعاقبا اعلام می‌شود.

وی یادآور شد: علاقه مندان برای ثبت نام ترم تابستان که تا ۱۵ تیر ماه ادامه دارد، می‌توانند با حضور در حوزه هنری استان کردستان به آدرس سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین تر از بیمارستان شهید قاضی نسبت به ثبت نام اقدام کنند و شماره تماس‌های ۳۳۲۴۳۶۲۴ و ۳۳۲۴۳۶۴۶ آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی متقاضیان است.

امینی اضافه کرد: فراخوان مربوطه به صورت کامل در سایت حوزه هنری استان کردستان به آدرس www.artsanandaj.ir درج شده است.
 
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها