جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۴
«گمنام در قله‌ها» منتشر شد

در این کتاب نویسنده چند دست‌نوشته از شهید احدی را در لابه‌لای نوشتار خود با ذکر منبع آورده است که به جذابیت کتاب افزوده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «گمنام در قله‌ها» برشی تحلیلی از برخی خاطرات شهید احمدرضا احدی است که در فضایی متفاوت از خاطره‌نویسی‌های مرسوم یا حتی داستان های ادبیات مقاومت به رشته تحریر درآمده است.

پروانی در این کتاب با سبکی متفاوت نوشته شده است ضمن روایت چندین خاطره بکر از دوران کودکی و نوجوانی شهید احدی به تحلیل رفتاری آنها پرداخته و به نوعی آن رویداد ها را با زمان حال مطابقت داده است.

نویسنده در بخش‌های عمده‌ای از کتاب به قول خودش بلندبلند فکر کرده است. به تحلیل ریشه‌ای رفتارها و تصمیمات این شهید والامقام که نفر اول کنکور پزشکی سال۱۳۶۴ بوده است می‌پردازد.

دکتر حمیدرضا احدی (برادر شهید) که بازگو کننده خاطرات شخصی‌اش با شهید احدی می‌باشد. در این کتاب خاطراتی منحصر به فرد را جهت نگارش در اختیار دکتر ناصرپروانی قرار داده است.

همچنین در این کتاب نویسنده چند دست‌نوشته از شهید احدی را در لابه‌لای نوشتار خود با ذکر منبع آورده است که به جذابیت کتاب افزوده است.

تاکنون شانزده مجموعه شعر و چهار رمان «سایه عاشقی»، «تابوت دخترانه»، «مردانی حوالی خورشید» و «مهربان‌تر از مرگ» از ناصر پروانی به چاپ رسیده است.

در حوزه دفاع مقدس کتاب مردانی حوالی خورشید در سال ۹۹ از پروانی به چاپ رسید که با استقبال خوانندگان روبرو شد و به عنوان کتاب مسابقه کتابخوانی جشنواره ملی سیمرغ نیز برگزیده شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها