شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۱
نمایشگاه حکمرانان همدان در دوره قاجار افتتاح شد

نمایشگاه حکمرانان همدان در دوره قاجار، به همت مرکز اسناد همدان و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، ظهر امروز شنبه همزمان با هفته گرامیداشت اسناد ملی و میراث مکتوب که در سال جاری به عنوان «اسناد ملی حافظه ملی، ایران قوی» نامگذاری شده است، نمایشگاه حکمرانان همدان در دوره قاجار، به همت مرکز اسناد همدان و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان افتتاح شد.

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور، در این نمایشگاه گوشه‌هایی از تاریخ حکمرانی و حاکمان دوره قاجار در منطقه همدان به تصویر کشیده شده و بازگو کننده بخشی از وقایع مهم تاریخ محلی همدان و ثلاث به واسطه حضور حاکمان در همدان است.

میثاق گودرزی افزود: این اطلاعات برای اولین بار در قالب یک مجموعه در کنار هم گردآوری شده و زمینه تدوین کتاب حکمرانان همدان در دوره قاجار است که به همت مرکز اسناد همدان گردآوری، تدوین و منتشر خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه ۲۵ نفر از حاکمان همدان از سال ۱۲۱۶ تا ۱۳۳۱ قمری به اختصار معرفی شده‌اند.

این نمایشگاه از روز شنبه ۱۶ اردیبهشت به مدت یک هفته صبح‌ها از ساعت ۸ الی ۱۴ در محل ساختمان مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور واقع در همدان، خیابان میرزاده عشقی ابتدای خیابان رکنی دایر و پذیرای علاقمندان خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها