یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
«اکنون نوبت من است» روانه بازار شد

«اکنون نوبت من است» حاوی پانزده داستان از زندگی سردار شهید مدافع حرم محمدرضا علیخانی است که برای نوجوانان تهیه شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ کتاب «اکنون نوبت من است» ویژه نوجوانان به قلم آسیه قاسمی، حاوی پانزده داستان از زندگی سردار شهید مدافع حرم محمدرضا علیخانی است که همراه تصاویری زیبا از سوی انتشارات حماسه یاران به چاپ رسیده است.

این کتاب روایتی از زندگی فردی است که در سن پانزده سالگی روزهای قشنگ نوجوانی و مدرسه را رها کرده و به جبهه رفته است. نوجوانی که وسط آن همه تفنگ و خمپاره قد کشید،بزرگ و شجاع شد. کسی که حسرت شهادت در خاک جنوب کشور را سالیان سال با خود دنبال می‌کرد ولی بعد از سال‌ها راه جهاد در آن سوی مرزها برایش باز شد.

برشی از کتاب:
یک روز محمدرضا همراه پسرش به دیدن یکی از فامیل رفت. هر کسی را می دید از جایش بلند می شد و سلام می کرد. یکی از بچه‌های فامیل،به سمتش آمد و او هم به نشانهٔ احترام از جایش بلند شد و سلام کرد و با بچه شوخی و بازی کرد.

پسر محمدرضا پرسید: پدر چرا شما تا به این حد با افراد کم سن و‌سال تر از خودتان گرم می‌گیرید؟چرا وقتی افراد کم سن و‌سال را جایی می‌بینید بلند می‌شوید و سلام می‌کنید؟

در جوابش گفت: «مگر ملاک آدمیت به بزرگی و سن است؟ از کجا معلوم،شاید این افراد کم سن و‌‌ سال از خیلی از سن و‌سال‌دارها نزد خداوند عزیزتر باشند.سعی کن به یک اندازه برای افراد احترام قائل شوی.طوری برخورد کن که دوست داری بقیه با تو رفتار کنند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها