یکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
کتاب «عارف ۱۲ ساله» به چاپ سی و چهارم رسید

کتاب «عارف ۱۲ ساله» نوشته سیدحسین موسوی از سوی انتشارات شهید کاظمی به چاپ سی و چهارم رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «عارف ۱۲ ساله» خاطرات مادر شهیدی که برای شهادت فرزندش دعا کرد تا او به آرزویش برسد؛ نوشته سیدحسین موسوی به‌تازگی از سوی انتشارات شهید کاظمی به چاپ سی و چهارم رسیده است.

رضا پناهی عارف ۱۲ ساله‌ای است که شگرف‌ترین و عظیم‌ترین صحنه‌های از خودگذشتگی را در عمر کوتاه خود به نمایش گذاشت. ستاره درخشان کلاس اول راهنمایی که عظمت روحی او به تنهایی می‌تواند عالمی را روشن کند.

رضا پناهی، حقیقت نورانی است که ایمان و ایثار و تعهد و عشق و پایبندی او به ارزش‌ها، بزرگترین سرمایه اجتماعی برای تقویت باورهای دینی و ملی نوجوانان و جوانان است که این امر جز اصلی ترین مسائل کشور محسوب می‌شود. کتاب «عارف ۱۲ ساله» خاطرات مادر این شهید نوجوان است که به ویژگی‌های این شهید عزیز و خاطراتی از او می‌پردازد. مادری که در خاطراتش بیان می‌کند که برای شهادت فرزند نوجوانش دعا می‌کند که به آرزویش برسد.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود به عظمت این شهید نوجوان می‌پردازد و از او به عنوان اعجوبه عرفان و معنویت دفاع مقدس نام می‌برد. نوجوانی که در سن ۱۱ سالگی عاشق خدا شده است...

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«برای رضا و خواهرش دفتر گرفته بودم. هنوز رضا مدرسه نمی‌رفت. فقط بلد بود روی دفترش خط بکشد. خواهرش که از رضا بزرگ‌تر بود، تازه نوشتن حروف الفبا و اعداد را یاد گرفته بود. خواهرش مشغول نوشتن بود که یک دفعه رضا دفتر را از زیر دستش کشید و فرار کرد. دوید دنبال رضا که دفترش را از او بگیرد. روی چارچوب در زمین خورد و چانه‌اش شکافت. یادم است رضا خیلی گریه کرد. خیلی ناراحت شد. می‌گفت: می‌خواستم شوخی کنم. نمی‌دانستم این‌طوری می‌شود.
خواهرش را بردیم به چانه‌اش بخیه زدند. تا مدت‌ها به خواهرش نگاه می‌کرد و به فکر فرو می‌رفت. دل رئوفی داشت. خیلی مهربان بود. از بچگی تحمل ناراحتی و اشک کسی را نداشت.

در قسمتی از وصیت نامه صوتی شهید رضا پناهی آمده است؛ هدف من از رفتن به جبهه این است که اولاً به ندای «هل من ناصر ینصرنی» لبیک گفته باشیم و امام عزیز و اسلام را یاری کنیم و آن وظیفه‌ای که امام عزیزمان بارها در پیام‌ها تکرار کرده: که «هرکس که قدرت دارد واجب است به جبهه برود» و من می‌روم تا به پیام امام لبیک گفته باشم. آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که روزی به یاری رزمندگان، تمام ملت‌ها زیر سلطه آزاد شوند.»

چاپ سی و چهارم این کتاب در قطع رقعی و ۸۰ صفحه عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها